Program do uszkodzonych plików

Witam. Poszukuję programu do wyszukiwania uszkodzonych plików. Jest taki?

Nie ma. Dopóki nie spróbujesz otworzyć uszkodzony plik, system nie wie, w jakim on stanie. Dlatego wyszukiwarki też nie będą “wiedzieć”.

Ale jak uruchomię komendę"chkdsk" to mi wyskakuję 16 KB w uszkodzonych sektorach, czyli 4 sektory. To jest 2048 bajtów. Jak na dysku mam tylko pliki mp3, to można określić, który plik jest uszkodzony?

Na dysku są jeszcze systemowe foldery, ukryte, chronione. Wpierw w opcjach folderów odpowiednio się odznacza ukrywania chronionych a zaznacza pokazywanie ukrytych plików i folderów. Niekoniecznie problem dot. mp3.

To, co pokazuje chkdsk, to dotyczy błędów w sektorach. Rozumiem, że wszystkie mp3 są większe, niż 2048 bajt i może jeden, czy dwa mp3 są uszkodzone. Otwierając kolejno dowiesz się, które mogą być uszkodzone, albo i nie, gdyż playery potrafią omijać uszkodzone sektory. Nawet odznaczając w opcjach playera pomijanie uszkodzonych sektorów, to i tak musiałbyś czekać, które odtwarzanie się zawiesi.

Temat - problemy z dyskiem. Pobierz HD Tune i zrób error scan, - tu zapodaj screen, także przydałby się screen z zakładki health.

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html

Podaję scan.

566aae40eaa0b_beztytuu.thumb.JPG.e84db03

Hej,

Dysk ma 4 niestabilne sektory. Dobrze byłoby wykonać skanowanie powierzchni dysku - zakładka Error Scan - i wrzucić screen do posta. Być może konieczne będzie zerowanie dysku.

Pozdrawiam,

566af1f875c64_beztytuu_1.thumb.JPG.68ba8Dołączam kolejny screen.

Hej,

Bad sectory znajdują się na początku dysku, więc przydałoby się zerowanie, które usunie z dysku wszystkie dane. http://traxter-online.net/mhdd-victoria-diagnostyka-hdd/

Pozdrawiam,

A da się zobaczyć które pliki są na uszkodzonym sektorze?

Hej,

Nigdy nie potrzebowałem użycia takiego programu, ale grzebiąc po sieci widać, że można wykorzystać program WinHEX - informację jak to zrobić, znajdziesz tutaj: http://superuser.com/questions/97823/how-do-i-determine-what-file-occupies-a-given-sector

Pozdrawiam,

Witaj. A ten WinHEX pracuje na NTFS?

Hej,

Tak. Z opisu programu: “Zapewnia bezpośrednią obsługę formatów FAT i NTFS, a także Ext2/3, ReiserFS, CDFS, UDF (w zależności od wersji).”

Pozdrawiam,