Program do wirtualnego systemu ,jaki?

Witam jaki program polecacie do wirtualnego sytemu operacyjnego zarówno linuxa jak i windows ?

Będę narazie instalował go windowsie.

Chociaż słyszałem opinie że w drugą strone lepiej to działa ,ponieważ główny system to linux bardziej stabilny a wirtualny to windows ?

Co o tym myślicie ?

Jaki program polecicie pod windowsa a jaki pod linuxa ?

Zastanawiałem się nad Oracle VM VirtualBox ,warty uwagi ?

Z darmowych to chyba na razie najlepszy jest wspomniany przez Ciebie VirtualBox (chodź nie wiem czemu od wersji 4.2.1 jest brak polskiego języka), masz jeszcze do wyboru VMware Player i VirtualPC (chodź ten jest już dość stary). Ale na początek VirtualBox powinien wystarczyć.

Czy to ma znaczenie który system będzie podstawowy? Powiem Ci szczerze, że większego znaczenia to nie ma, przynajmniej w przypadku VirtualBox’a bo jest on dostępny na wszystkie platformy (MS, Linux, Mac OS). Pozostałe dwa niestety póki co są tylko na Windowsa.

Witam,

zgodzę się ze swoim przedmówcą, ale jest jeszcze XEN. Nie używałem go nigdy, aczkowliek też słyszłem pochlbne opinie na jego temat. Moim zdaniem VirtualBox jest najprostszy w użyciu, aczkowliek zależy co chcesz robić. Jeżeli tylko postawić wirtualną maszynę, to każdy z tych programów będzie w porządku.