Program do wstawiania napisów w film na stałe

(ADR1991) #1

Witam

Na wstępie powiem, że temat był poruszony milion razy. Odpowiedzi w wyszukiwarce znajdę jeszcze więcej, ale nie mogę znaleźć dla siebie odpowiedniego programu który załatwi mój problem. Znalazłem kilka programów które umożliwiają wklejenie napisów w film. Tylko, że te programy nie działają tak jakbym ja chciał, albo nie działają wcale. Szukam takiego programu, który jest bardzo łatwy w obsłudze i TYLKO dodaje na stałe napisy do filmu, bez żadnego kompresowania, zmian rozdzielczości itd. Oczywiście program ten może to robić, ale chcę, żeby była możliwość wyłączenia tej opcji, bo robię te czynności innym programem. Znalazłem jeden program który wstawia napisy i działa prawie tak jak ja chcę. Jest to AviSub - szybki, łatwy w obsłudze, bez zbędnych bajerów, ale ma jedną wadę, podczas pracy wywala błąd i nie może dokończyć mojego polecenia. Także proszę was o namiary na działający i spełniający moje wymagania program.

Pozdrawiam

ADR1991

Ps. Mój film jest w formacie AVI i chcę by w takim pozostał.

(ahonen97) #2

Polecam ten program http://www.dobreprogramy.pl/AVI-ReComp, ... 12728.html

(ADR1991) #3

Dzieki za odpowiedz. Testowalem go juz. Byloby wszystko ok. gdyby blad nie pojawial sie podczas drugiego obiegu.

(Pawsin) #4

Ja do tego używam (co prawde z .avi na .mp4, ale z .avi na .avi bodajże też można ;p) programu WinAVI, kodeków K-Lite Codec Pack oraz wtyczki/programu VobSub. Najpierw polecam sprawdzić programem Media Player Classics czy napisy same się otwierają po włączeniu filmu (film i napisy muszą być w jednym folderze i o tej samej nazwie). Potem wystarczy odpalić WinAVI. Warto zobaczyć "preview" konwertowanego filmu i sprawdzić czy napisy są "wtapiane". Na początku ta metoda może nie działać lub działać trochę chaotycznie, ale najlepsze rozwiązanie na które natrafiłem. Co najważniejsze WinAVI jest bardzo szybkie: 350 mb .avi wraz z wstawiewniem napisów, u mnie konwertuje się na .mp4 w 4 minuty :slight_smile:

(mb2707) #5

Może coś robisz źle przy wklejaniu napisów. Poszukaj w necie odpowiednich ustawień programu i poradników co do tego. Polecam http://forum.strefapc.pl/lofiversion/in ... ?t399.html

(ADR1991) #6

Mógłbyś dokładniej opisać co klikasz? Bo u mnie to nie chce za bardzo działać. Znalazłem poradnik, ale dla wersji 6.2, a w nowszych wersjach programu ten poradnik się nie sprawdza.

Akurat przy programie AVI ReComp filozofii żadnej nie ma i bez poradnika dałbym sobie radę, tylko, że ten program po prostu nie chce działać.