Program do wykrywania problemów w systemie

Witam

Czy są może jakieś programy, które potrafią wykryć co powoduje wysypywanie przeglądarki Chrome? W tym czasie pada również Aero.

Zacznij od Malwarebytes, Ccleaner, Windows Update, potem sprawdź dysk twardy.

Dobrze jest się kierować logiem Extras z OTL. Na dole logu są errory, czyli błędy krytyczne systemowe i aplikacji. Dowiadujemy się, o jakie błędy chodzi i jaka aplikacja je powoduje. Do tego sprawdzamy w necie zainstalowane nieznane aplikacje, te powyżej errorów i sprawdzamy w necie aplikacje powodujące errory. To daje pewny obraz problemów i wiadomo, czy dać temat do pomocy w dziale bezpieczeństwa, czy w problemach hardware, software, czy znaleźć rozwiązanie w necie. W Extras bardziej widoczne są błędy, niż w myeventviewer.

Wypróbuj:

Tune Up Utilites

ma kilka lub kilkanaście opcji aby system działał szybciej, stabilniej…

Casheman

 - tez ma bardzo dużo opcji…

Dziękuję za odpowiedzi.

@Bogdan_G

Errory z OTL Extras 

http://wklej.org/hash/fab777d25bf/

Wejdź w ustawienia Chrome (chrome://settings/), Pokaż ustawienia zaawansowane… i odznacz Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest dostępna (na samym dole), sprawdź czy problem nadal występuje.

To może specjalista by się wypowiedział w kwestii problemu. Bożenarodzeniowy błąd poczytaj w necie - “kierowca DgiVECP jest sterownik wirtualnej ECP Parallel Port. jest używany do podłączenia do systemów sieciowych drukarek, w których nie ma potrzeby, aby przejść przez port równoległy. Pozwala to na podłączenie drukarki do “wirtualnego” portu równoległego. Nigdy nie znaleziono żadnego pożytku to na nowoczesnych systemach”. "Ponadto, zamiast bezpośredniego edytowania rejestru, które mogą być niebezpieczne, lepiej użyć polecenia sterowania Serwis “SC”. Otwórz konsolę poleceń jako administrator i uruchom:

SC CONFIG dgivecp start= disabled

To ze stronki: http://tzatziki-solvedproblems.blogspot.com/2010/02/dgivecp.html

Widać, że Ci szwankuje usługa VirtualBox Service od 8 grudnia, a dzisiaj WinSCP.  Wpisz w google Jak odinstalować VirtualBox  i odinstaluj ten program do przesyłu plików.

Tak wynika, że jakieś sterowniki się pogryzły.

Sprawdzić sterowniki w menadżerze urządzeń, odinstalować przez revo uninstaller problematyczne aplikacje, rozglądnąć się za odpowiednikami tych aplikacji, a może ponowne zainstalowanie będzie dawało poprawne działanie.

W necie dużo można się dowiedzieć na temat tego, co w errorach. Błąd krytyczny Java Runtime Environment (visual style), ale to mógł narobić AIR adobe, przez co i wywołał błędy przeglądarki. Zawsze, nawet gg wywala, gdy sie go nie zamknie, gdy się przeinstalowuje adobe flasha, a AIR może uwalił WTW.

No to nasz remanent w komputerze.

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Odpisuję dopiero teraz ponieważ testuję po kolei Wasze propozycje rozwiązania i niestety nic to nie daje.

Nadal średnio raz dziennie Chrome się wysypuje takim komunikatem: http://lh6.ggpht.com/_oYM9PlK5Kzk/S0oqoGlTbmI/AAAAAAAAa_I/yeNUVKqHgXE/s288/chrome.png

Już kompletnie nie mam pomysłu jak rozwiązać ten problem.

Tu masz trochę Rozwiń po kolei punkty: https://support.google.com/chrome/answer/95669?hl=pl