Program do wynajdywania folderów z plikami i samych plików np. mp3 oraz do ich przeniesienia na inny dysk w wyznaczony folder


(Karol Slominski) #1

Szukam programu, który pozwoli mi uporządkować dysk zewnętrzny. Chcę przenieść np. całą muzykę która jest w różnych folderach (z podziałem na zespoły ale niekoniecznie) na drugi dysk do folderu Muzyka, też za zachowaniem tych folderów.

 

Mogę znaleźć pliki i mogę je przenieść z wykorzystaniem wyszukiwarki ale w ten sposób, przeniosę same pliki (bez podziału na foldery, zespoły).


(mateusz880) #2

Po co program dodatkowy system to potrafi.


(Karol Slominski) #3

Tak mateusz 880 ale “Mogę znaleźć pliki i mogę je przenieść z wykorzystaniem wyszukiwarki ale w ten sposób, przeniosę same pliki (bez podziału na foldery, zespoły).” Rozumiesz o co mi chodzi?


(mateusz880) #4

Przy danym utworze wybierasz menu kontekstowe i tam jest opcja odtwórz katalog źródłowy.

Będąc w nim cofasz się 1 lub więcej oczek do góry i kopiujesz folder z zawartością w nowe miejsce.

 


(Karol Slominski) #5

Zgadza sie, mozna tak robic tylko jesli takich plikow w roznych folderach i roznych lokalizacjach jest duzo… to przydalby sie program. Drugi problem w windows 7 to jesli sie potem cofne do wynikow wyszukiwania, to wyszukiwanie zaczyna sie na nowo. Trzeba szukac folderowbw osobnym oknie i je przenosic patrzac w wynikach wyszukiwania, gdzie sie dokladnie znajduja.


(Bogdan_G) #6

Użyj wyszukiwania programem wisejet search. To portable pobierasz na pulpit, Znajduje Ci tysiące wyników w sekundę. Uruchamiasz z ikonki WiseJetSearch.exe Znajduje Ci tysiące wyników w sekundę. Z prawokliku jest wszystko, czuli przenieś, usuń i tam takie.

http://portable.info.pl/wise-jetsearch-portable/


(Dpartakserkses) #7

Aby zachować strukturę katalogów przy kopiowaniu/przenoszeniu plików o wybranym rozszerzeniu najprościej skorzystać z opcji “Synchronizuj katalogi” w Total Commanderze.

 

http://www.dobreprogramy.pl/Total-Commander,Program,Windows,12316.html

 

Na obrazku przykładowe ustawienie.