Program do wyrównania partycji(partition alignment) bez utraty danych

Program do wyrównania partycji(partition alignment) bez utraty danych…

 

Testowałem Paragon ale on wykonuje to normalnie 15 godzin  :shock:  z włączoną opcją ochrony “PowerLoss”

 

Dane są naprawdę ważne (700 GB - małe pliki do 2 MB) ale zależy mi aby program wykonał to znacznie krócej z  gwarancją danych (np. po utracie zasilania)

15 godzin to i tak nieźle - operacje na partycjach tyle trawją, nie ważne czy wyrównujesz, przesuwasz, czy zmieniasz rozmiar.

drunkula - dostałem informację od Support “MiniTool” i napisał mi:

 

Zrobiłbym backup na inny dysk ale kopiowanie 700GB trwa wieki i “MĘCZY DYSK”… bo to “małe pliczki”

 

Najszybszy sposób na przekopiowanie “MAŁYCH plików” na inny dysk ?

 

http://forum.dobreprogramy.pl/talent-copy-v-wolniejszy-niż-w-windows-kopiowanie-t445095/

clonezilla - nie cierpię tego programu …ekstremalnie wolne kopiowanie małych plików

Ja rozumiem jakby to było kopiowanie w obrębie jednego dysku, faktycznie wtedy dysk aż jęczy i tu przydają się programiki do ustawiania bufora.

 

Ale pomiędzy dyskami ? Tu ograniczają Cię tylko możliwości fizyczne dysków i kontrolera. Jedynym spowolnieniem przy takim kopiowaniu jest fragmentacja źródła i docelowego dysku (jeśli nie był pusty).

 

A w przypadku sieczki, zawsze można zrobić ramdysk i poprzez niego. Ale to się staje opłacalne jak tego ramu jest 64Gb czy więcej. Bo na same kombinowanie stracisz więcej czasu niż zwykłe kopiowanie.

z dysku 3 TB (partycja 700 GB sata 3) na dysk 4 TB (sata 3 <ale gniazdo sata 2 na płycie>)

 

“Calculating…” - baaaardzo długo trwa i jeszcze nie ma końca.

 

Uzyłem TESTOWĄ wersję Acronis True Image 2014

 

====

EDIT:

Zrezygnowałem… Będzie rok obliczać czas… Za długo to trwa…

EDIT2:

Nie da się przerwac operacji. Error.

 

More information about this error and solutions may be available online in the Acronis Knowledge Base.