Program do wyszukiwania i usuwania wirusów, spyware itp


(Yamamoto70) #1

Witam. Potrzebuję DARMOWEGO programu, który skanowałby dysk w poszukiwaniu wirusów, spyware i innego syfu oraz usuwałby to wszystko. Acha i ma to robić tylko na żądanie, nie chcę by cały czas zabezpieczał komputer tak jak programy internet security. Ma to być coś mniej więcej takiego jak internetowy skaner Panda Activescan ( http://www.pandasecurity.com/homeusers/ ... ctivescan/ ) z tą tylko różnicą że byłby to program instalowany na dysku i niewymagający internetu do samego uruchomienia i skanowania oraz usuwania syfu. Jest w ogóle coś takiego? Co mozecie polecić?


(matiit) #2

Do spyware polecam spyboth search and destroy.


(Fokusmick) #3

każdy program uruchomisz bez połączenia z internetem, ale co z tego, skoro nie będzie mógł pobrać aktualnej bazy.....


(Yamamoto70) #4

wiem ze do aktualizacji jest potrzebny internet. chodzilo mi o to ze ten skaner pandy uruchamia sie tylko przez neta, ze strony


(Fokusmick) #5

Możesz naprzykład ściągnąć sobie "ewido anti-spyware micro scanner" -> http://downloads.ewido.net/ewido_micro.exe (odpowiednik skanera online) uruchamiany z komputera, z tym, że jest wymagane połączenie z internetem w celu pobrania bazy.


(grand) #6

Nożesz zainstalować dowolny program antyspyware lub antywirusowy i skonfigurować go tak aby nie startował wraz z systemem. Wtedy będzie on aktywny tylko wtedy jak go włączysz, a co się z tym łączy będzie skanował na żądanie a nie pracował przez cały czas w tle.

Programy antyspyware :arrow: klik

Programy antywirusowe :arrow: klik