Program do wyszukiwania podobieństw plików graficznych

(Djzon) #1

Program do wyszukiwania WIZUALNYCH podobieństw plików graficznych.

Np. Wyszukiwarka GOOGLE ma taką możliwość.

A czy jest taki program aby przeszukał cały dysk w poszukiwaniu podobnych zdjęć.

Potrzebne mi to do:

Selekcionowania podobnych ciekawych fotografi i także usuwania tzw "śmieci" (np. takie obrazki na których nie ma ludzi) dzięki temu mogę pozbyć się nawet 100 GB niepotrzebnych danych.

(Bogdan_G) #2

Próbowałeś wyszukiwać obrazy wg określonych przez siebie tagów?

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... r-computer

Rozwiń opcję Aby znaleźć obrazy

W win7 powinno był podobnie, jak w wista.

(Djzon) #3

Nieeeeee.

Podałeś "nietrafione" rozwiązanie...

Mógłbym wskazać odpowiednie do tego programy ale są płatne lub ze znacznymi ograniczeniami...

Chodzi np. 96% podobieństwo itp. itd.

(betmariss) #4

Ja używam do tego darmowego XnView i radzi sobie doskonale:

zrzut01677.png

Dodatkowo ma także mnóstwo innych przydatnych funkcji jak np. zaawansowana, masowa zmiana nazw plików, wsadowa obróbka zdjęć itd. itp. Do XnView można doinstalować różne wtyczki a nawet filtry Photoshopa. Jak dla mnie, to najlepsza darmowa przeglądarka grafiki. Używam jej od lat.

(Djzon) #5

Podobna zawartość obrazu... Czy to są podobieństwa wizualne???

(betmariss) #6

Tak, jeśli ustawisz na 100%, to znajdzie obrazy identyczne co do piksela, jeśli mniej, to będą podobne ale nie koniecznie takie same. Zależy ile procent podobieństwa ustawisz ale tak od 85% wzwyż zwykle znajduje identyczne lub bardzo podobne. Generalnie radzi sobie lepiej niż Google.

(Djzon) #7

betmariss - która wersja?

Standard

Minimal

Complete / Extended

(betmariss) #8

Ta opcja jest chyba w każdej wersji ale ja mam Complete, bo sporo zajmuję się grafiką i korzystam z wielu funkcji. Polecałabym zainstalować przynajmniej Standard, zawsze podczas instalacji możesz odznaczyć zbędne komponenty (tylko musisz wybrać tryb użytkownika czy jak to się tam nazywa).

(Djzon) #9

Zaistalowałem ale podczas szukania mam "Brak odpowiedzi" (Program frozen) czyli jest zawieszony...

Więc co w tym przypadku?

Szukaj podobnych (brak odpowiedzi)

brakx.png

(betmariss) #10

To chyba musisz zamknąć przy pomocy menadżera zadań i spróbować ponownie. Może warto zrestartować system przed ponownym uruchomieniem aplikacji. Mi się nigdy nie zawieszał na dłużej. Może dałeś zbyt wiele podfolderów do przeszukania? A może wystarczy poczekać, wiadomo, że taka analiza przy dużej ilości plików trochę potrwa. Sądząc po podpisie masz ten sam system co ja.

(Fafrocel) #11

Ja używam tego:

http://www.dobreprogramy.pl/AntiTwin,Pr ... 41960.html

Działa dobrze, analizuje pixele i można ustawić sobie dokładność.

(Djzon) #12

betmariss

przestało szukać. Chyba nic nie znaleziono.

Program za słaby... jeśli ktoś próbuje szukać dużo obrazów..

Inne programy radzą sobie dużo lepiej (chociażby Visual Similar Duplicate Finder) - Shareware Version

Przypomniałem sobie już ..Uzywałem tego programu kiedyś do konwerterowania.

Zaznaczam ze IrfanView i ten nie radzą sobie z konwerterowaniem oraz ten z szukaniem podobnych.

Tu potrzeba "silnego programu", który udźwignie ponad 1000 zdjęc i setki podfolderów...

http://www.dobreprogramy.pl/AntiTwin,Pr ... 41960.html

Sorry...Beznadziejny (testowałem)... wiem co mówie... domyśl się dlaczego tak mówie..

(betmariss) #13

Właśnie sprawdziłam na folderze, który zawiera ponad 1000 plików i kilkadziesiąt podfolderów ale nic mi się nie zawiesiło a analiza przebiegła całkiem szybko i znalazł sporo podobnych obrazów. Do konwertowania też go używałam i nigdy nie było problemów. Może to kwestia konfiguracji systemu...

(Djzon) #14

Żartowałem z tym 1000 mam znacznie więcej :smiley:

Spróbuj z 8000 podfolderów

100000 plików :slight_smile:

(betmariss) #15

Więc może sprawdzaj partiami. Przecież chyba musisz mieć te zdjęcia chociaż z grubsza jakoś posortowane?

(Djzon) #16

Np. mam tak

Folder>Podfoldery

Podfolder 1 (100 obrazków)

Podfolder 2 (100 obrazków)

Podfolder 3 (20 obrazków)

Podfolder 4 (4000 obrazków)

Wiesz ile to roboty ręcznie wybierac foldery i niewiadomo które obrazki mogą sie powtarzać...

Szkoda na to zachodu i czasu..

Trzeba szukać odpowiedniego "narzędzia"

Nic nie wskóram z tym programem...

Program używa duzo mocy procesora dlatego sie zawiesza.

Np. przeszukanie partycji 64 GB powoduje ponad 25 % CPU i komputer wariuje (tzn miga wszystko)

Dziwne zachowanie okna programu z innymi aplikacjami

Doszło 100 % i "białe okna"... Dziękuje za taki "tu pada niecenzuralne słowo" program :smiley:

(betmariss) #17

Teraz wybrałam folder, w którym jest ponad 10tys. plików i 370 podfolderów. Analiza trochę trwała (dokładnie 16 minut) ale nic się nie zawiesiło ani nie zamarzło.

(betmariss) #18

Matko, już zamknęłam a zastanawiałam się czy nie zrobić screenów. Tylko po co miałabym kłamać? Jak Ci tak strasznie zależy, to mogę jeszcze raz włączyć i porobić screeny...

Programu z YT nie znam

(betmariss) #19

Z Adobe nie korzystam, do tworzenia grafiki używam darmowych: GIMP, Krita oraz Inkscape. Nie stać mnie na płatne :stuck_out_tongue:

Skoro wiesz jak się nazywa, to po co pytasz? I skoro wiesz, który jest najlepszy to dlaczego go nie użyjesz? Już w ogóle nie wiem o co Ci chodzi i co ma do rzeczy, czy jestem dziewczyną czy nie...

(Djzon) #20

beatmariss - Nie złość się. Po prostu program kosztuje 25 lub 29 $ :slight_smile: jest także free ale znacznie ograniczona funkjonalność - dlatego szukam podobnego programu ale w wersji free a z wiekszymi funkcjami :slight_smile: