Program do wyszukiwania podobieństw plików graficznych

Program do wyszukiwania WIZUALNYCH podobieństw plików graficznych.

Np. Wyszukiwarka GOOGLE ma taką możliwość.

A czy jest taki program aby przeszukał cały dysk w poszukiwaniu podobnych zdjęć.

Potrzebne mi to do:

Selekcionowania podobnych ciekawych fotografi i także usuwania tzw “śmieci” (np. takie obrazki na których nie ma ludzi) dzięki temu mogę pozbyć się nawet 100 GB niepotrzebnych danych.

Próbowałeś wyszukiwać obrazy wg określonych przez siebie tagów?

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … r-computer

Rozwiń opcję Aby znaleźć obrazy

W win7 powinno był podobnie, jak w wista.

Nieeeeee.

Podałeś “nietrafione” rozwiązanie…

Mógłbym wskazać odpowiednie do tego programy ale są płatne lub ze znacznymi ograniczeniami…

Chodzi np. 96% podobieństwo itp. itd.

similarx.png

Ja używam do tego darmowego XnView i radzi sobie doskonale:

zrzut01677.png

Dodatkowo ma także mnóstwo innych przydatnych funkcji jak np. zaawansowana, masowa zmiana nazw plików, wsadowa obróbka zdjęć itd. itp. Do XnView można doinstalować różne wtyczki a nawet filtry Photoshopa. Jak dla mnie, to najlepsza darmowa przeglądarka grafiki. Używam jej od lat.

Podobna zawartość obrazu… Czy to są podobieństwa wizualne???

Tak, jeśli ustawisz na 100%, to znajdzie obrazy identyczne co do piksela, jeśli mniej, to będą podobne ale nie koniecznie takie same. Zależy ile procent podobieństwa ustawisz ale tak od 85% wzwyż zwykle znajduje identyczne lub bardzo podobne. Generalnie radzi sobie lepiej niż Google.

betmariss - która wersja?

Standard

Minimal

Complete / Extended

Ta opcja jest chyba w każdej wersji ale ja mam Complete, bo sporo zajmuję się grafiką i korzystam z wielu funkcji. Polecałabym zainstalować przynajmniej Standard, zawsze podczas instalacji możesz odznaczyć zbędne komponenty (tylko musisz wybrać tryb użytkownika czy jak to się tam nazywa).

Zaistalowałem ale podczas szukania mam “Brak odpowiedzi” (Program frozen) czyli jest zawieszony…

Więc co w tym przypadku?

Szukaj podobnych (brak odpowiedzi)

brakx.png

To chyba musisz zamknąć przy pomocy menadżera zadań i spróbować ponownie. Może warto zrestartować system przed ponownym uruchomieniem aplikacji. Mi się nigdy nie zawieszał na dłużej. Może dałeś zbyt wiele podfolderów do przeszukania? A może wystarczy poczekać, wiadomo, że taka analiza przy dużej ilości plików trochę potrwa. Sądząc po podpisie masz ten sam system co ja.

Ja używam tego:

http://www.dobreprogramy.pl/AntiTwin,Pr … 41960.html

Działa dobrze, analizuje pixele i można ustawić sobie dokładność.

betmariss

przestało szukać. Chyba nic nie znaleziono.

Program za słaby… jeśli ktoś próbuje szukać dużo obrazów…

Inne programy radzą sobie dużo lepiej (chociażby Visual Similar Duplicate Finder) - Shareware Version

Przypomniałem sobie już …Uzywałem tego programu kiedyś do konwerterowania.

Zaznaczam ze IrfanView i ten nie radzą sobie z konwerterowaniem oraz ten z szukaniem podobnych.

Tu potrzeba “silnego programu”, który udźwignie ponad 1000 zdjęc i setki podfolderów…

http://www.dobreprogramy.pl/AntiTwin,Pr … 41960.html

Sorry…Beznadziejny (testowałem)… wiem co mówie… domyśl się dlaczego tak mówie…

Właśnie sprawdziłam na folderze, który zawiera ponad 1000 plików i kilkadziesiąt podfolderów ale nic mi się nie zawiesiło a analiza przebiegła całkiem szybko i znalazł sporo podobnych obrazów. Do konwertowania też go używałam i nigdy nie było problemów. Może to kwestia konfiguracji systemu…

zrzut01678.png

Żartowałem z tym 1000 mam znacznie więcej :smiley:

Spróbuj z 8000 podfolderów

100000 plików :slight_smile:

Więc może sprawdzaj partiami. Przecież chyba musisz mieć te zdjęcia chociaż z grubsza jakoś posortowane?

Np. mam tak

Folder>Podfoldery

Podfolder 1 (100 obrazków)

Podfolder 2 (100 obrazków)

Podfolder 3 (20 obrazków)

Podfolder 4 (4000 obrazków)

Wiesz ile to roboty ręcznie wybierac foldery i niewiadomo które obrazki mogą sie powtarzać…

Szkoda na to zachodu i czasu…

Trzeba szukać odpowiedniego “narzędzia”

Nic nie wskóram z tym programem…

Program używa duzo mocy procesora dlatego sie zawiesza.

Np. przeszukanie partycji 64 GB powoduje ponad 25 % CPU i komputer wariuje (tzn miga wszystko)

Dziwne zachowanie okna programu z innymi aplikacjami

Doszło 100 % i “białe okna”… Dziękuje za taki “tu pada niecenzuralne słowo” program :smiley:

Teraz wybrałam folder, w którym jest ponad 10tys. plików i 370 podfolderów. Analiza trochę trwała (dokładnie 16 minut) ale nic się nie zawiesiło ani nie zamarzło.

Matko, już zamknęłam a zastanawiałam się czy nie zrobić screenów. Tylko po co miałabym kłamać? Jak Ci tak strasznie zależy, to mogę jeszcze raz włączyć i porobić screeny…

Programu z YT nie znam

Z Adobe nie korzystam, do tworzenia grafiki używam darmowych: GIMP, Krita oraz Inkscape. Nie stać mnie na płatne :stuck_out_tongue:

Skoro wiesz jak się nazywa, to po co pytasz? I skoro wiesz, który jest najlepszy to dlaczego go nie użyjesz? Już w ogóle nie wiem o co Ci chodzi i co ma do rzeczy, czy jestem dziewczyną czy nie…

beatmariss - Nie złość się. Po prostu program kosztuje 25 lub 29 $ :slight_smile: jest także free ale znacznie ograniczona funkjonalność - dlatego szukam podobnego programu ale w wersji free a z wiekszymi funkcjami :slight_smile: