Program do zapisania całej strony do offline


(enjoypoznan) #1

Witam

Poszukuję pilnie darmowego programu który zapisze mi całą stronę www a następnie żebym mógł przeglądać ją bez internetu czyli offline.

Programy które zapisują tylko elementy ze strony typu zdjęcia odpadają. Muszę pokazać gotową stronę a w terenie nie będę miał internetu.

Bardzo proszę Was o pomoc.

Pozdrawiam


(Qoo) #2

Dawno temu się bawiłem w takie rzeczy i służył mi do tego Teleport Pro, możesz spróbować też Offline Explorer, niestety są to triale i nie kojarzę jakie mają ograniczenia.


(mr-owl) #3

Witam,

wget (http://gnuwin32.sourceforge.net/packages/wget.htm) jest twoim przyjacielem…

Pozdrawiam,

mr-owl


(Samurai) #4

HTTrack


(Pablo_Wawa) #5

Ja też kiedyś korzystałem z T_eleport Pro_, z darmowych jest np. ten HTTrack Website Copier podany przez Samurai , ale ja go nie testowałem.

Należy jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach takich programów - one robią kopię statyczną danego serwisu.

Jeśli to serwis, do którego masz dostęp przez FTP, to możesz zgrać go sobie lokalnie i używać na komputerze, na którym zainstalujesz (i skonfigurujesz) jakiś serwer www dla Windows (czy systemu jaki używasz). Ja używam od lat XAMPP (http://www.apachefriends.org/en/xampp.html) i go polecam (bo jest na wiele platform), ale są też inne. Możesz tak sobie skonfigurować Apache (serwer www) oraz dodać wpisy w hosts, by można było korzystać z danego serwisu w sposób off-line w przeglądarce internetowej tak, jakby działał on normalnie w internecie (należy pamiętać o ewentualnej bazie danych i innych plikach spoza danego serwisu, z których on korzysta) - bardzo fajna sprawa i można mocno zdziwić tym niektóre osoby. :slight_smile:

A jeśli chodzi Ci tylko o jedną stronę, to można ją zapisać z poziomu przeglądarki internetowej:

FF: Plik -> Zapisz stronę jako -> Strona WWW, kompletna

IE: Plik -> Zapisz jako -> Strona sieci Web, kompletna

I potem ją otwierać bez dostępu do internetu.


(enjoypoznan) #6

Dzięki. :wink: