Program do zgrywania sygnały przez tuner tv.na HDD

(Darek972) #1

używam programu winfast PVR do obsługi tunera tv. Leadtek.

Jednak chciałbym spróbowac innego , dobrego programu do zgrywania sygnału. Proszę o podpowiedzi.

(:: Radziu ::) #2

:arrow: Fly 2000 TV

(Grzesiekk) #3

Witam.

Spróbuj tego, polecam.

http://vcr.ferro.com.pl/

Jedyna wada to brak pilota

(Cezary Nowak) #4

Mam tuner Winfast TV 2000 (nie XP) i do tej pory nie udało mi się odnaleźć żadnego w 100% sprawnego programu z możliwością programowej kompresju obrazu - w locie.

(Darek972) #5

Format

to zupełnie jak u mnie....ja mam Leadtek Winfast Tv 2000 global.

Przed formatem miłem prawie w 100% ok. obraz, bez klatkowania itd.,ale na pvr. miałem harczący głos ,wiec zmieniłem na DTV. starszy ale głos super, jak oryginał.

Pecha miałem i stał sie format! !!

Teraz po ponownym zainstalowaniu i PVR I DTV. jest odwrotnie :frowning:

MAm problemy z obrazem na DTV. klatkuje obraz zgrany, choc procek w trakcie zgrywania sygnału, wcale się nie wysila, bo chodzi na ok 70% wydajności, a RAMu jest wystrczająco. To wszystko dziwne .

Zmieniałem kodeki, chyba wszystkie, teraz mam KLITE, ze stycznia tego roku...a obraz dalej klatkuje i przycina się. MOżna szału dostc. :-x

(Cezary Nowak) #6

Trochę się pobawiłem i udało mi się zgrać sygnał z dobrym dźwiękiem za pomocą Virtual Dub

Ja robie to tak:

1) włączam program do oglądania telewizji (WinFast TV2000 WDM Application)

2) Ustawiam odpowiedni kanał

3) Wyłączam ten program

4) Włączam VirtualDub

5) File -> Capture Avi

6) Device -> wybierasz tuner

7) Możesz musieć zmienić Audio -> audio input (u mnie to jest line-in)

8) Ustawiasz wszystkie opcje kompresji i plik, do którego chcesz zapisać

9) capture -> capture video

Oczywiście ta metoda nie ma sensu, jeżeli chcemy coś spontanicznie nagrać, ale działa :stuck_out_tongue:

(Darek972) #7

może to i dobra metoda ,ale zauwazyłem inne dziwne sprawy.

Allplayer wszystkie dvix-y ciągnie bez problemów-

a obraz z tunera tnie ! Jednak może jest on już żle zgrany ( obraz)

PVR czy DTV. robi klatki i sie zacina, tnie obraz wszędzie, czy to na nowych plikach z tunera czy starych divix-ach sprzed roku.

Więc albo ten PVR. czy DTV. nie widzi i nie korzysta z odpowiednich kodeków, albo jest całkiem do d..y! :-x