Program do zmiany bazy danych

Witam

jakim programem moge edytować baze danych ?

zeby nie zmienil jego kodowania … tyl;ko zostawil takie jakie jest

rapduma , podaj rozszerzenie tej bazy danych.

rapduma:

Musisz sprecyzować o jaką bazę chodzi. Podaj format (np. MS Access), albo przynajmniej z jakiego programu ta baza pochodzi (np. Płatnik).

rozszerzenie jest .gz

rapduma , z tego co mi wiadomo to jest rozszerzenie skompresowanego pliku typu archwilanego. I da się je otworzyć pod Linux’em.

http://www.linuxwbiznesie.pl/podstawy/k … likow.html

Tak, jak napisał jaconon , pliki o rozszerzeniu “gz”, to zwykle pliki archiwum (skompresowane, analogicznie do “zip”, “rar” itp.), w tym przypadku jest to format programu “gzip”. Jest przynajmniej kilka programów pod Windows, które potrafią rozpakować taki plik, np. WinRAR.

Rozpakuj ten plik i powiedz co było w środku.

baza co chwile zmienia rozmiary

a nie ma dobrego edytora php lub sql

bo musze sprawdzić gdzie mi błędy wyskakują

Obawiam się, że brzmi to jak:

  • Panie mechanik, doradź mi Pan coś w kwestii mojego samochodu.

  • A jaki to model?

  • Nie wiem, ale źle się w nim pije Colę, więc chciałem zmienić wycieraczki.

Wyjaśnij co, gdzie i jak robisz i co Ci z tego wychodzi, oraz co byś chciał osiągnąć, bo nie dojdziemy w czym rzecz.

Edytorów do PHP jest mnóstwo. Co do edytorów w PHP, to należałoby wiedzieć do czego (tzn. co chcesz edytować). Edytorów SQLa też jest mnóstwo. Edytorów w SQLu nie ma żadnych (bo SQL to język zapytań do baz danych, a nie język, w którym pisze się aplikacje).

Jak Ci wyskakują jakieś błędy, to powinieneś przynajmniej napisać w czym Ci te błędy wyskakują (w jakiej aplikacji) i na czym polegają (jeśli są jakieś komunikaty błędów, to warto byłoby je przytoczyć).

no bo tak

mam zgraną baze danych

gdy ją wrzucam na serwer okazuje się żę nie działa jak powinna wyskakuje brak for nie można się zalogować itd

bo albo baza jest walnięta albo można pobawić się w kodowanie podczas wrzucania

w notatniku nie ma szans bo wyskakuje tyle tego że koniec

notatnik i tak zmieni przy zapisie że pojawią się krzaki

wygląda tak po wgraniu http://www.rapduma.home.pl

Teraz wiemy trochę więcej. Masz stronę WWW w PHP z forum opartym na phpBB. Nie wiem co znaczy “brak for” (tak brzmi komunikat?!) i co znaczy, że nie można się zalogować itd.

Nie używam phpBB, więc nie wiem jak toto jest instalowane i konfigurowane, więc może będziesz musiał poczekać, aż wypowie się ktoś z pojęciem w tym temacie. Jeśli wrzucasz na serwer plik “bz”, to na pewno nie jest zmieniane kodowanie znaków podczas wrzucania, więc albo przyczyna problemów z kodowaniem jest poza tym plikiem, albo plik jest źle skonstruowany (cokolwiek w nim jest - niestety nie napisałeś co).

Notatnik (Windows’owy) nie zmienia kodowania. Problem z nim może polegać na tym, że używa on kodowania systemowego (czyli zwykle Windows-1250), a strona “oczekuje” innego. Powinieneś więc użyć aplikacji, która potrafi posługiwać się innymi kodowaniami. Nie wiem jednak za bardzo jak notatnikiem można sensownie edytować pliki “bz”.

Sugeruję odnalezienie jakiejś polskiej strony WWW poświęconej phpBB i rzucenia problemu na ich forum. Powinieneś też bardziej precyzować o co chodzi.

Jak dla mnie, koniec tematu - phpBB to nie moje dziedziny.

Hilarion dzięki za wypowiedz

narazie będe próbował to naprawić jak się nie da trudno forum od nowa ;/