Program do zmiany rozdzelczosci zdjęć


(March02) #1

Witam.

Jakim programem można zmienić rozmiar kilkudziesięciu zdjęć za jednym razem?


(Krzysiekaczor) #2

Irfan View przetwarzanie wsadowe (F5)


(March02) #3

nie wiem za bardzo jak to zrobić. Mam w folderze 150 zdjęć które chce zmniejszyć. Czy muszę każde pojedynczo zmniejszać? O co chodzi ztym przetwarzaniem wsadowym? Musze zaznaczyć wszystkie zdjęcia czy jak?


(Longhorn2009) #4

Zmniejszanie i kompresję obrazów i zdjęć możesz wykonać darmowym IrfanView. Zainstaluj go (łącznie ze spolszczeniem). Po uruchomieniu program będzie po angielsku, więc wybierz =Options= =Change language...= następnie z listy POLSKI.DLL.

Aby zmniejszyć zdjęcie/obraz wybierz go klikając klawiaturze "O" W oknie 'Otwórz' przejdź do odpowiedniego zdjęcia klikając na niego podwójnie. Po załadowaniu kliknij na klawiaturze kompinację "Ctrl + R". W oknie, które się pojawi wybierz/wpisz odpowiednią szerokośc i wysokość i kliknij OK. Aby zapisać zdjęcie kliknij na klawiaturze "S" wpisz nazwę, a z listy 'Zapisz jako typ:' wybierz JPG - JPG/JPEG Format, a w oknie po prawej ustal jakość zdjęcia.


(Homik1983) #5

Jest taki programik VSO Image Resizer PL. Program jest bardzo prosty w obsłudze, do tego posiada polski interfejs więc nie ma mowy aby ktoś miał z nim problemy. Służy do masowej zmiany rozdzielczości plików graficznych, do tego posiada opcję masowego dodawania znaku wodnego w dowolnym miejscu zdjęcia.


(Majestic 007) #6

ACDSee 9.0 np