Program do zmiany rozmiaru partycji Visty x64

Poszukuję oprogramowania do zarządzania dyskami (NTFS), który działa pod Vistą x64 i nie wymaga wypalania na CD. Ważne jest, aby zwiększył rozmiar partycji systemowej o 5GB, zmniejszając oczywiście inną i nie powodując utraty danych. Może być trial, który na to pozwoli lub freeware. Przyznam, że próbowałem kilku aplikacji, ale w najlepszym razie pod Vistą po prostu “udawały”, że zwiększyły rozmiar C. Gdy nikt nie będzie w stanie wskazać takiego programu, to czy jest może jakiś, który zadziała po wypaleniu na CD (chodzi o to, że póki co nie mam sprawnego napędu)? Słyszałem, że Gparted jest dobry, ale jak jego współpraca z x64?

Wejdź w narzędzia administracyjne w panelu sterowania i dalej zarządzanie komputerem- zarządzanie dyskami. Tam znajduje się wszystko czego ci potrzeba.

A tak w gole, jeżeli chcesz użyć programu innej firmy takiego jak Gparted to rodzaj systemu niema tu raczej żadnego znaczenia ponieważ program ten nie współpracuje w żaden sposób z samym systemem.

Słuszna uwaga z tym Gparted, nie pomyślałem o tym, że to LiveCD. :slight_smile: Pora kupić czytnik. BTW: narzędzia systemowe nie pozwalają na zwiększenie dysku systemowego.

Tylko Paragon Partition Manager (nie magic!). Płatny ale jest trial, idealnie działa na 64. Da się go wypalić na cd po zainstalowaniu.

Hmm dziwne. Bylem pewien ze jeśli potrafi zmiejszyc to i zwiekszyc tez. No ale prawdę mówiąc tego drugiego nigdy nie robilem #-o

W Viście do zarządzania dyskami dodano opcje rozszerz wolumin i zmniejsz wolumin, więc da się zwiększać i zmniejszać partycje (ofc. nie systemową, a przecież o to chodziło :slight_smile: ). Mimo wszystko radziłbym z tego nie korzystać :lol:

Jak to nie systemowa? Przecież właśnie to robiłem, czyli zmniejszałem partycje na której była zainstalowana sama Vista. Co prawda nie miało to większego sensu bo nie dało się jej zmniejszyć bardziej niż do ok 120GB ale jest to możliwe.

Hmm… nie rozumiem tego. Nawet używając płyty bootowalnej Partition Managera NIE MOGĘ rozszerzyć dysku systemowego! Opcja jest po prostu niedostępna, tak samo jak spod Windows. Dla innych partycji działa prawidłowo. Przyznam szczerze, że to jest teraz problem, bo nie mogę sformatować ponownie dysku, a partycja z Vistą ma tylko 30GB i zaledwie 700 mega wolnego miejsca, które kurczy się wraz z kolejnymi poprawkami…

@Godlike: i zgadza się. Partycję z Vistą mogę ZMNIEJSZYĆ, ale o zwiększeniu nie ma mowy… Dziwne.

Zmniejsz którąś z sąsiadujących partycji tak, żeby koło systemowej było trochę wolnego miejsca, wtedy będziesz mógł je dołączyć.

Nic nie pomogło. Cóż, i tak miałem przeprowadzić gruntowny format, bo blisko dwa lata to za dużo dla Windows. :wink: Dzięki za wszystkie odpowiedzi.