Program do zmieniania obrotów wiatraka


(Piotrek V100) #1

Witam

Poszukuje programu za pomocą którego mógłbym zmieniać szybkość wiatraka w obudowie komputera, obecnie gdy włączam np. jakąś grę wiatrak sam się reguluje przez co dochodzą różne dźwięki takie jak wycie podczas wyższego zużycia CPU.

Chciałbym taki program abym mógł ustawić np. aby wiatrak pracował na poziomie 1800 RPM i nie zmieniał automatycznie prędkości swoich obrotów.


(Alex Mor) #2

(Piotrek V100) #3

Ale jak i gdzie tam zmienić aby wiatrak pracował przy określonej liczbie obrotów ?


(Alex Mor) #4

zrób w głównym menu czyli tam gdzie pokazuje ci temperatury configure zakładka temperatures i klikasz np na cpu jeśli chcesz ustawić obroty wentyla na procesorze na dole ustawiasz min i max dla którego będzie wentyl chodził na max obrotach tz jeśli zrobisz min 45 a max 56 to wentyl będzie chodził na maxa powyżej 56 stopni a jeśli będzie w tej granicy to będzie chodził np na 60% (zaznacz jeszcze show in tray). w zakładce speeds ustawiasz na ile procent ma on chodzić więc klikasz speed02 (w większości jest to wentyl od proca) jeśli u ciebie jest inaczej to musisz znaleźć który to i na dole ustawiasz minimalne i maxymalne obroty czyli na przykład min 40% max 60% i zaznaczasz automatically variated robisz ok i powinno być dobrze.

Sory za błędy mysle że dobrze wytłumaczyłem proszę mnie poprawić jak coś będzie źle