Program FREECALL przestal działać

hello… no wiec przeinstalowałem kumplowi viste basic EN na viste basic PL na komputerze marki acer asphire 5315 zakupionym w Wielkiej Brytanii… po tej zmianie nie można już korzystać z programu FREECALL… program został oczywiście zainstalowany ponownie bo zmiana języka jak wiadomo oparła sie o formatowanie dysku C jak wiadomo zanim zainstalowałem ten że program dość długo konfigurowałem kompa pod wzgledem aktualizacji sterowników od wszystkiego i po wszystkich tych operacjach pierwszym problemem było to ze po włożeniu małego jaka od mikrofonu i słuchawek komputer w ogóle nie reagował co obiawiało sie tym ze muzyka zamiast grać w słuchawkach grała nadal przez głośniki wbudowane w komputer… problem ten rozwiązałem po przez zainstalowanie innych steowników od karty dzwiękowej co zaowocowało dodatkową ikoną w pasku zadań (taki mały brązowy jakby głośnik) przy zegarku gdzie po włożeniu jaka od czegokolwiek pojawia sie dymek ze gniazdo od sluchawek czy mikrofonu zostało odłączone czy podłaczone… za nim zrobiłem format wszystko działało bez zarzutu i bez dodatkowych ikon programów I. T. D… no i na koniec ten nieszczesny program FREECALL mimo tego że został ściągnięty w ten sam sposób ten sam build ze strony producenta zainstalowany tak samo po prostu NIE DZIAŁA… program sie uruchamia i wszystko z pozoru jest okej do czasu gdy chcemy wykonać jakiekolwiek połaczenie, z chwilą gdy skończymy wpisywać numer z którym chcemy sie połączyć i zatwierdzamy zieloną słuchawką na ekranie w oknie programu wyskakuje komunikat ze nie można wykonać połączenia ponieważ program nie wykrył urządzenia typu głośnik i mikrofon, i na tym konczy się połaczenie, dodam tylko tyle ze przed formatowaniem wszystko działało jak talala a teraz nie chce… pewnie niektórzy z Was pomylą olać ten program można znaleźć inny o tych samych parametrach ale kumpel doładował konto w tymże programie dość pokaźną kwotą i nie da sie tej kwoty odzyskać trzeba ją wydzwonić ale jak ?? jak sie nie da ??

z góry dzięks za jakąkolwiek porade która pomoże w rozwiązaniu tego troche banalnego a zarazem irytującego problemu…

toools->options->sound devices->i sprawdz czy realtek (brazowy glosnik jesli dobrze pamietam to realtek) jest wybrane jako audio devices i speakerphone

ja mam voipdiscount, ale te wszystkie programy sa takie same

generalnie masz racje bo jest to relatek ale już sprawdziłem wszystko co jest możliwe w devices i nic to nie daje… :frowning:

a w panelu sterowania w dzwiekach i urzadzeniach audio, zakladka audio i tam zobacz czy realtek jest wybrany jako playback i recording

jak nie to:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … leaner+3.3

i zainstaluj najnowsze ze stromy :

http://support.acer-euro.com/drivers/no … _5315.html

ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/a … x32x64.zip

dzięki bardzo za linki i wszystko ale nic nie pomogło… odinstalowałem sterowniki i zainstalowałem nowe te ze strony producenta i wciaż jest tn sam problem a dodatkowo w menadzeże urządzeń pojawił sie żółty wykrzyknik przy czymś takim jak nieznany sprzęt i opis jest ze brak kontrolera modemowego przy high definition audio… stery wgrane winamp gra przez skypa normalnie sie rozmawia a freecall ni chuchu… :frowning:

a przypadkiem nie pdlączas słuchawek i mikrofonu z przodu obudowy?

jeśli tak to w menedzerze realtek hd audio (ten z brązowym głośnikiem w tray) musisz włączyć przednie gniazda, gdyż są one wyłączone standardowo:

1)wejdz w menedzer hd audio i zobacz czy wejścia złącza przedniego są tak jak na screnie

2)jeśli są na szaro wejdz w ustawienia złącza i zaznacz 1 pole jak na screenie, teraz podłącz z przopdu słuchawki i mikrofon , program je wykryje, wskaż odpowiednio słuchawki i mikrofon

zostaw podłączone słuchawki i mikrofon, włącz program i próbuj się połączyć…

3634bdb54a3882adm.jpg

HEJKA… no wiec dzieki poraz kolejny za jakikolwiek odzew w tej sprawie… a teraz do rzeczy po już może setnym razie wgranych różnych sterowników i konfiguracjach postanowiłem olać to zagadnienie i powiedziałem kumplowi że ma sobie odpuścić ten że program bo nie bedzie juz działał no i już od paru dni przestałem sobie zawracać głowe tym że zagadnieniem. Dziś za sprawą ZOMO PRL któremu bardzo dziekuje za podpórke która mnie lekko zmobilizowała do działania postanowiłem ostatni już raz zagłebić sie w to wszystko, spróbować i sprawdzić tak jak to napisał ZOMO PRL… po otworzeniu menadżera realtek otworzyło sie okno podobne do tego które podrzucił w poście ZOMO PRL lecz komputer na którym pracowałem to laptop i niestety albo stety nie było tam opcji zmiany gniazd na tylne czy przednie była tam tylko jedna opcja gniazda analogowe mikrofon i słuchawki tak wiec nie mozna tam było konfigurować niczego wiecej mimo wszystko pogrzebałem w tym wszystkim w tych ustawieniach co zaowocowało właściwie NICZYM… lecz gdy juz miałem zrezygnowany wyłączyć komputer naszła mnie jeszcze taka refleksja bo inny mój kolega z którym mieszkam używa też tegoż nieszczęsliwego FREECALL-a ale ma system xp profesjonal a nie viste i u niego wszystko śmiga jak talala i tu nagle pojawiła sie akcja w mojej głowie ze może by tak wejść w tryb zgodności i zaznaczyć XP z service pakiem 2 i tak też zrobiłęm co zaowocowało tym że program teraz najzwyczajniej w swiecie działa… Tak wiec problem został rozwiązany a temat uważam za zamkniety… jeszcze raz dzieki wszystkim za fatyge

Pozdrawiam

witam i mam taki sam problem jak poprzednik tylko nie wiem jak wejść w tryb zgodności zeby odznaczyć xp prosze o pomoc

klikasz start. znajdujesz z listy programów ikone freecalla (takie żółte kółko z czarną słuchawką) następnie najeżdżasz na nią i klikasz prawym rozwinie sie menu wybierasz z niego właściwości. nastepnie otworzy sie nowe okno na górze którego bedą zakładki jako druga jest zakładka “zgodność” klikasz w nią. następnie otworzy się nowe okno i tam postawisz ptaszka w kwadraciku przy napisie “xp z serwis pack 2” nastepnie “zastosuj” i “ok”…

potem powinno już działać

Chcialem serdecznie podziekowac za ta porade. Korzystam z free call bardzo czesto poniewaz mieszkam w anglii i jest to najtanszy sposob komunikowania sie z polska. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.