Program Hijackthis

Witam, mam pytanie jak posługiwać się programem Hijackthis. Nie ma on polskiego interfejsu w związku z tym, nie wim jak uruchomić owy program, żeby coś nie namieszać. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Sebcioseb :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Naciskasz scan i dalej jak nie jesteś pewny co usunąć to naciskasz save log i zapisujesz gdzie ci pasuje następnie wklejasz na forum i zawsze sie ktoś znajdzie co doradzi co usónąć tylko nie za pochopnie poczekaj az więcej forumowiczów potwierdzi.

Obok “scanu” masz funkcję “fix checked”, którą to - po odfajkowaniu pozycji do usunięcia (podpowiedzianych przez kumatych, np. Zbych1), możesz zlikwidować trefne wpisy.

Po prawej stronie masz klik pt. “Config” (jak sama nazwa wskazuje - ustawienie konfiguracji) i następnie: “Backups” (czyli ewentualne odzyskiwanie wyautowanych wpisów), możesz z łatwością przywrócić pochopne “usunięcia”.

To nie jest program łatwy w obsłudze.

Trzeba mieć pewną wiedzę o tym, co się ma na komputerze

i co jest potrzebne, a co jest śmieciem.

Lepiej używaj AdAware albo Spybot, albo SpywareBlaster.

Konrad problem w tym, że kiedy u kumpla robiłem porządek na dysku to ani Ad-aware anie SpyBot nie wyrzuciły tego co miały - strony startowej jakiejs wyszukiwarki - i musiałem użyć hijacka a ten ją usunął aha no i usunąłem z listy hijack wszystkie pliki jak idzie i gra :slight_smile:

to pewnie nie były najnowsze wersje AdAware.

teraz wyrzuca nawet, jak się ustawi stronę startową about:blank.

z hijackiem trzeba uważać

Masz racje nie była najnowsza wersja :smiley: bo nie moglem pobrac uaktualnienia

zapraszam do lektury http://www.it-faq.pl/EditModule.aspx?ta … cleID=1837