Program który mi podłozy audio.pl do filmu na stałe

(Pomorskie28) #1

witam wiec chodzi mi oto ze posiadam film z audio.pl na komputerze normalnie działa jest lektor ale po nagraniu na płytę dvd już nie ma jak wgrać to audio.pl do filmu na stałe

(Adam Bialek) #2

W jakim formacie jest film i ścieżka audio?

(Pomorskie28) #3

film jest formacie avi a ścieżka sam nie wiem jakim formacie pobrałem film i tylko był jeden plik avi i audio.pl było juz dopasowane do filmu ale nie zapisane na stałe po na graniu na płytę dvd już lektora nie ma

(djdavemix) #4

Czy film posiada oryginalną ścieżkę dźwiękową?

W jakim formacie jest to "audio.pl"? Jakie jest jego rozszerzenie?

VirtualDub Mod ma chyba możliwość dołączania kilku ścieżek audio do pliku video.

(Pomorskie28) #5

no na prawdę nie wiem jaki to jest format tego audio nawet nie wiem jak to sprawdzić jest młody w komputerach ale dam dane filmu skąd pobrałem może to coś pomoże ......

Video: Xvid 720x304 25.00fps 1310Kbps [Video 0]

Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 448Kbps [Audio 1]

Audio: MPEG Audio Layer 3 48000Hz stereo 102Kbps [Audio 2]

01:50:16 , 1479MB

Gwiezdny.Przybysz.[starman].1984.PL.Dual.Audio.DVDRip.XviD-GRG.

Kompresja: 7Zip , pojedyncza

Wielkość uploadu: 1,43 GB

Dane naprawcze: Brak

Hasło: Brak

Wersja językowa : Polska , Angielska

na mój gust to format ac3 ...dopiero się uczę więc proszę o wyrozumiałość

moje dvd na pewno daje rade formatowi ac3 bo wiele filmów już nagrałem w tym formacie spróbuję to co na pisałeś

(djdavemix) #6

No to uporządkujmy dane:

"Audio pl" masz chyba na myśli dźwięk wbudowany w film. Chyba błędnie zrozumiałem, że to osobny plik z polskim lektorem.

Być może twój odtwarzacz ma problem z formatem AC3 - choć w zasadzie nie powinien.

Możesz przekonwertować AC3 do MP3 w VirtualDub Mod. po wczytaniu filmu z zakładek video wybrać: Direct stream copy/ a z Audio Full Processing Mode i Compression MP3 np.128kbps lub o większej wartości - jakościowo lepszym.

To pozwoli Ci uzyskać film z dźwiękiem MP3 w przeciągu kilkudziesięciu sekund i wówczas przetestować go na stacjonarnym DVD.

Jeżeli któraś z funkcji Virtual Dub będzie inaczej wyglądać to przepraszam - piszę z pamięci.

Ostatnio zamiennikiem dla mnie stał się również darmowy i niezastąpiony AVIdemux.

P.S. Plik wideo ma dwie wbudowane scieżki audio. Przy konwersji warto wybrać tą polską a drugą usunąć ewentualnie zamienić "miejscami". Niestety może to objawiać się utratą dźwięku przestrzennego.

(Pomorskie28) #7

nie działa ten film na na virtual dub kazdy iny filmy sie otwiera ale ten nie idzie wyskakuję okienko some warnings were issued during the previous operation....

ten plik jest chyba uszkodzony :frowning: więc dam sobie spokój aczkolwiek chcę podziękować koledze djdavemix

za pomoc

(Kuczkowiak) #8

To co Ty chcesz scalać jak masz tylko jeden plik?

Czasem takie anomalia się zdarzają jak masz ustawiony kanał na 5.1 i trzeba przestawić na 2.1

(djdavemix) #9

Nie mam na chwilę obecną czasu pisać tutoriali :slight_smile: jeżeli odtwarzacz nie daje możliwości wyboru audio to trzeba "posprzątać" w jakimś edytorze wideo.

Gdyby udało ci się poprawnie wczytać film do virtualdubmod tutaj bardziej przejrzyste info jak usunąć zbędną ścieżkę audio:

Podobnie jest w nandub - nie testowałem.

Można też użyć zapewne Windows Movie Maker, Pinnacle studio, Power Director, Adobe Premiere itp. oprogramowanie do nieliniowej obróbki wideo gdzie jest "wizualizacja" wszystkich ścieżek zawartych w pliku.