Program Który obniza ping oraz lag przy łączu radiowym


(Giaccoli) #1

witam:) potrzebuje dobrego programu do obniżenia pingu oraz lagów:) łącze mam radiowe .z góry dzięki i czekam także na porady


(Heyapi) #2

Jedyne co możesz zrobić to sprawdzić czy twój sprzęt nie pracuje na tym samym kanale co któregoś z sąsiadów. Jednak tak naprawdę nie ma żadnego "gotowego" sposobu na jego zmniejszenie. Głównymi czynnikami które powodują zwiększeni pingu to np. praca różnego typu programów p2p w tle systemu nie tylko u Ciebie ale u kogoś w twojej sieci, pamietaj - im więcej wysyłasz to download Ci spada, różnego rodzaju komunikatory, mała przepustowość Tojego łącza, oraz inne programy pobierające w jakimś stopniu nasz transfer. Może być zainfekowany system poprzez wirusy, robaki itp. Tego typu "śmieci" mogą znacznie obniżyć wydajność naszego łącza internetowego. Poniżej masz sposób w wyniku którego Nasz ping powinien zmaleć. Nie wszyscy wiedzą o tym, że Windows XP Professional oraz Vista w podstawowych konfiguracjach uruchomione mają funkcje "UPDATE". Funkcja ta została stworzona specjalnie po to, aby rezerwować 20% przepustowości naszego łącza internetowego. Wyłączenie takiej rezerwy może zmniejszyć twój ping nawet o 5-10 ms.

Aby wyłączyć ową rezerwę należy uruchomić narzędzie "ZASADY GRUPY". Uruchamiamy je następująco: Menu Start -> Uruchom, tam wpisujemy "gpedit.msc" następnie wciskamy "OK". Na naszym ekranie ukaże się pożądane narzędzie.

Z menu po lewej stronie wybieramy "Szablony Administracyjne" następnie w głównym oknie wybieramy opcję "Sieci" potem "Harmonogram Pakietów QoS" i "Ogranicz Rezerwowalną Przepustowość". Do naszej dyspozycji mamy teraz 3 pozycje: Nie Skonfigurowano, Włączone, Wyłączone. Wybieramy opcje "włączone" i w okienku "Limit Przepustowości" (%) ustawiamy na 0 ( zero ). Następnie klikamy "Zastosuj" i OK. Teraz już możemy zamknąć okno "Zasady Grupy".

Po zrestartowaniu mamy pingi o 5-10 ms mniejsze.


(Giaccoli) #3

włączyłem rezerwę tak jak doradziłeś i w sumie nie wiele pomogło ....kompa mam po formacie czyli nie mam żadnych śmieci itp......mam sąsiada co ma tez radiówkę z tej samej firmy co ja tyle ze każdy ma osobno:) jak mogę sprawdzić czy jego sprzęt nie działa na tym samym kanale co mój ???????dzięki za porady