Program który pokaże mi hardware jaki mam w środku


(lieft) #1

Witam, szukam sensownego programu, który pokaże mi, co mam w środku laptopa; żebym wiedział jak mam uaktualniać sterowniki, to muszę wiedzieć, jakie mam podzespoły, niestety moja debilna faktura zakupu nie zawiera informacji nt temat, poza skrótami, które są znane tylko producentom, itp.

Jak ktoś ma może della xps, to być może zna temat bardziej. Na stronie wg service tagu jest do pobrania 41 sterowników, ale wśród nich są tylko niektóre, które będą pasować do naszego sprzętu.

Chętnie nawiążę znajomość z kimś, kto ma również della i ma/miał również problemy, może się wymienimy spostrzeżeniami itd.

Serdecznie pozdrawiam.


(system) #2

http://www.dobreprogramy.pl/Identyfikac ... ws,85.html


(lieft) #3

tak, czytałem to wcześniej, ale który z tych programów pokazuje najbardziej sensownie wszystko? bo chyba nie ma sensu instalować paru programów, jeśli można jeden, który pokaże mi wszystko?


(wesolek87) #4

AIDA i Everest pokażą wszystko. To właściwie bliźniacze programy, więc wybierz dowolny z nich.

Co do samych sterów - nie trzeba być czarodziejem. Szczerze przyznam, że nie wiem jak jest z Dellem, ale wszystko czego potrzeba do szczęścia to znać chipset i grafikę, ewentualnie dźwiękówkę, jeżeli masz jakąś bajerancką, zewnętrzną.


(stream) #5

http://www.dobreprogramy.pl/Speccy,Prog ... 15677.html


(Gryf00n) #6

SIV - System Information Viewer


(lieft) #7

ok, dzięki, temat rozwinę w innym wątku.


(Yorychu) #8

Oxeris da ci taka możliwość i dodatkowo możesz sobie wygenerować raporty :slight_smile: