Program który sprawdzi IP urządzenia podłączonego do komputera - Raspberry Pi

Witam,

 

Poszukuję programu który wykryje IP urządzenia w tym wypadku Raspberry Pi, które mam podłączone do komputera przez kabel Ethernet.

Korzystałem z Google ale znalazłem kilka skanerów które pokazują mi tylko urządzenia w sieci . Próbowałem też przez ipconfig /all .

 

Pozdrawiam. 

na raspberry pi zainstaluj samba to na komputerze z Windowsem wyświetli ci się pi w okienku sieć tak jak inne maszyny z Windowsem jakie masz na LAN’ie.

sudo apt-get install samba

mam nadzieje ze o to chodziło

 

pozdrawiam tez mam pi :smiley: leży zakurzone strata kasy :wink:

Dzięki no nie dokładnie o to chyba mi chodziło, bo widzisz nie mam jak na chwilę obecna podpiąć sobie pi do jakiegokolwiek ekranu więc korzystam z “PuttY” na zasadzie Pi mam podłączone pod komputer Kablem, Karta w pececie ma ustalony stały adres IP, tak samo Pi i wszystko ładnie działało aż nie zmajstrowałem czegoś w pliku 

/etc/network/interfaces

Chciałem ustawić stałe IP dla karty WiFi (popularne USB Nano firmy TP-LINK ), lecz nie mam ustawionego żadnego hasła na mojej sieci domowej i sam do końca nie wiem jako ominąć ten problem . Jeśli chce mogę Ci wstawić zawartość tego pliku (Linux Reader) .

 

  

Wiesz, to zależy jak z jakiej perspektywy patrzysz, dla mnie jest to idealne rozwiązanie, interesuję się troszkę robotyką i Raspberry jest dla mnie świetnym rozwiązaniem, dużo wygodniejszy niż AVR’y, i jego moc obliczeniowa naprawdę jest dużo większa niż potrzebuję. Dodatkowym atutem jest dla mnie interfejs graficzny oraz tysiące pomysłów na wykorzystanie maliny :slight_smile:  

To możesz pokazać zawartość interfaces, zobaczymy co tam namieszałeś. Komputery, działające w sieci możesz sprawdzić chociażby Nmapem i po adresach podsieci będziesz wiedział, że są one podłączone do RPi. Możesz też stworzyć skrypt Bash z pętlą for pingującą hosty, te które się odezwą, znaczy że są włączone i podłączone do sieci. Możesz też zainstalować LMS, który pokazuje komputery podłączone do sieci i interfejsów. LMS zarządzasz przez przeglądarkę, więc potrzebny Ci będzie jeszcze serwer WWW, np. Lighttpd :arrow: http://www.lms.org.pl/

 

Na podanej stronce jest też demo, więc można sobie zobaczyć przed instalacją jak to wygląda i działa.