Program który umożliwia ustawienie nie tylko profili sprzętu

Witajcie

Chciałbym się wyrazić dość zrozumiale, mam nadzieję, że mi się to uda. :slight_smile:

W systemie Windows XP, jest coś takiego jak profile sprzętu. Możemy je ustawić tak, że jeden będzie uruchamiał wszystkie podzespoły, a w drugim możemy sobie wyłączyć np. cdrom.

Chciałbym zrobić coś takiego, ale również dla programów, które uruchamiają się przy starcie.

Jeden profil byłby pod zasilacz, na którym wszystkie programy oraz sprzęt się uruchamiają.

Drugi profil idealnie pasowałby pod baterię. Wyłączyłbym większość programów, które nie są mi potrzebne pod zasilaniem bateryjnym i uruchamiają się ze startem systemu, oraz niepotrzebny sprzęt jak irda, porty COM, kartę WiFi itp.

Czy istnieje taki program?

Pozdrawiam :wink:

Nie spotkałem się z takim programem, ale widzę jedno rozwiązanie (niestety wymaga trochę pracy z Twojej strony).

Ma również tę wade, że nie profiluje usług i programów uruchamianychz konta systemowaego oraz sekcji AllUsers.

Poza tym ma same zalety :), zwłaszcza w połączeniu z wbudowanym w Windows profilowaniem konfiguracji sprzętowej.

Wystarczy założyć sobie nowe konto, które będzie pełniło rolę nowego profilu dla programów.

Nastepnie ustawić foldery robocze oraz zmienne środowiskowe dla nowego konta zbieżne z pierwszym kontem (TEMP, TMP, Moje dokumenty, Temporaty Internet Files itd. (tekie możliwości są łatwo dostępne) i dodatkowo Pulpit, czy Ulubione… itd, przez edycję Rejestru HKCU_Nowego użytkownika). Ważne jest tylko, żeby stare i nowe konto nie miało ustawionych folderów osobistych, jako prywatne. Jeśli tak już jest, to wówczas trzeba w zabezpieczeniach ustawić prawa dostępu dla obydwu kont wzajemnie.

Dla większej kontroli uruchamianych programów, te któe uruchamiają się z konta AllUsers, mozna przenieść do Autostartu poszczególnych użytkowników (pierwsza część profilowania, druga, to MSConfig i ew. inny program do zarządzania Autostartem).

Sprzęt profilujesz za pomocą mechanizmów wbudowanych w Windows.

Teraz podczas uruchamiania systemu wybierasz odpowiedni profil sprzętowy (mobilny / stacjonarny), a podczas logowania odpowiednie konto (Użytkownik Mobilny / Użytkownik Stacjonarny).

Ze względu na wcześniesze modyfikacje Pulpit, Ulubioe, Dokumenty będą na swoich miejscach i bezpośrednio dostępne.

Rzeczywiście, jest trochę kombinacji. Ale myślę że warto, spróbuję. :slight_smile:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.