Program który wyłączał by komputer po np. 2 godz. dziennie

Witam wszystkich :slight_smile:

Ostatnio zacząłem grać “troszeczkę” za dużo na mojim komputerze. Więc chciałbym się dowiedzieć czy są programy ograniczające czas użtyku komputera. Mam windows Vista i są tu ograniczenia czasowe ale chodzi mi o inny rodzaj, zamiast ustalać godziny np. od 15-16 do a pózniej od 18-20 do. Chodzi mi o program gdzie można nastawic czas na np. 2 godz. dzniennie i przy kazdym włączeniu i wyłączeniu włączał by sie zegarek który odliczał by czas. Z gory dziekuje i kazda odp. bedzie mile widziana. 8)

Masz coś w stylu minutnika. Ale jeżeli nie masz siły woli to nawet po powiadomieniu się sam komputer nie wyłączy:P Ewentualnie można napisać programik w C++ czy w czym innym by wyłączył komputer… ale jeżeli będziesz robić coś ważnego i nie zapiszesz… to ohh… wole nie myśleć:P

Takie coś można zrobić za pomocą prostego pliku bat. Ustawiasz że komputer ma się za tyle wyłączyć (za pomocą polecenia shudown) i potem możesz dodać go do rejestru, dzięki czemu komputer będzie liczył czas od ponownego uruchomienia. Ile czasu do końca będzie pokazywał miły systemowy komunikat ( :lol: ) Więcej o plikach bath znajdziesz w google pod frazami:

  • plik wsadowy bat

  • program bat

  • wirusy bat (to tylko taka przenośnia)

Dokładnie nie pamiętam, ale chyba poleceniem wyłączenia komputera po określonym czasie było:

shudown t-tutajwpiszczas (w sekundach)

Tylko ostrożnie z tym, najpierw dobrze o tym poczytaj np. jak to potem wyłączyć.

Mkolo ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Prawidłowy plik .bat powinien mieć zawartość:

shutdown -s -t [czas_w_sek]

z ewentualnym komunikatem

shutdown -s -t [czas] -c [komunikat]

Licznik, ile pozostało czasu jest w XP, Vista wyświetla tylko “Zamykanie za x minut”.

aby wyłączyć, należy wybrać Start -> Uruchom -> Wpisać

shutdown -a

Właściwie to nie trzeba nawet robić .bat, wystarczy zrobić zwykły Nowy -> Skrót -> i jako lokalizację podać shutdown itd.

Aby włączyć to automatycznie przy starcie systemu, to wystarczy przenieść to do Start -> Wszystkie Programy -> Autostart

http://www.dobreprogramy.pl/Shut-DownOM … 11514.html

I inne z kategorii:

http://www.dobreprogramy.pl/Sterowanie- … s,118.html

Dziękuję za rady i programy :smiley: