Program który zapisuje mówiony tekst

witam,

tak jak w temacie, szukam programu, który będzie zapisywał mówione przeze mnie słowa do mikrofonu. używam WORD-a i chciałbym sobie ułatwić pracę, jako że sporo piszę w WORDZIE i chciałbym mieć taki program, który by sam pisał w wordzie to co ja mówię do mikrofonu.

dobrze by było, jeśli by zapisywał język polski jak i język niemiecki, gdyż jestem tłumaczem języka niemieckiego i dużo piszę po niemiecku.

taki program byłby zbawieniem dla mnie…

jeśli temat już był (choć się nie doszukałem) to sorki

dziękuję za odpowiedzi :slight_smile: :slight_smile:

w viscie jest taka opcja ale w języku angielskim. w polskim nie ma :frowning: możesz sterować komputerem przy użyciu mikrofonu. ale jak jest z jezykiem niemieckim to nie wiem :slight_smile:

próbowałem kiedyś Dragon Naturally Speaking

tak ale ja mam xp a nie viste. sprawdzę Dragon Naturally Speaking, ale byłbym wdzięczny za dalsze propozycje :slight_smile:

w rejestratorze Windows XP i mozesz tez w AudaCity nagrywać

Wbrew pozorom to nie jest banalny problem. okazuje się po głębszych badaniach, zę tak naprawdę to mówimy bardzo nie precyzyjnie i jeśli słuchający rozumie nas to dlatego, że w dużym stopniu dopowiada sobie domyślnie np. końcówki. Bardzo dobrze to widać jeśli słabo znamy język obcy. Mamy wówczas dużą trudność w zrozumieniu obcokrajowca. W jeszcze większym stopniu dotyczy to maszyny jaką jest komputer. Zaawansowane programy tego typu mają możliwość uczenia się słów wypowiadanych w charakterystyczny dla danej osoby sposób. Nic wię dziwnego, że programy tego typu nie są zbyt popularne, a posługiwanie się nimi mimo wszystko dość uciążliwe.

pinio mi nie chodzi o program do nagrywania dźwięku/muzyki/głosu, tylko o program, który by pisał w wordzie to co powiem przez mikrofon :stuck_out_tongue:

no nic chyba będę musiał szukać dalej

dzięki :slight_smile: