Program myli piórko tabletu graficznego z touchpadem lub myszką

(Gohan263) #1

Witam

otóż używam programu paint tool sai i tabletu graficznego i mam od niedawna taki problem iż w programach graficznych w których rysuje za pomocą tabletu graficznego wacom inutos s, po np. 25 sekundach, program (każdy) zaczyna mylić piórko którym rysuje na tablecie z touchpadem bądź myszką, bo nie wyczuwa nacisku, tylko rysuje jedną grubą linią. Wyłączyłem touchpad i odpiąłem myszkę i problem dalej jest, zrobiłem przywracanie systemu z daty kiedy jeszcze było ok i też nic, nie wiem co to może być, mam nadzieję, że ktoś mi pomoże :slight_smile:

(Agatonster) #2

gohan263

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Gohan263) #3

Tutaj zrzut ekranu podczas bazgrania by pokazać jak to wygląda. http://s28.postimg.org/vzhzr42tp/New_canvas.jpg

Dodam, że wystarczy zminimalizować program graficzny i szybko wrócić do niego i znowu na kilkanaście sekund normalnie wyczuwa nacisk piórka, a potem znowu rysuje grubą krechą.

Cześć, mam wskazówkę, otóż do każdego urządzenia sterownik powinien być inny, a w menadżerze urządzeń, znalazłem coś takiego. Widać tam dwa stery do hid compliant mouse i mysz zgodna z ps2, dlaczego to tak wygląda, skoro tablet chyba powinien mieć nazwę wacom intuos, tak jak nazwa producenta tabletu i samego tabletu. Co więcej, występuje problem, otóż wyłączyłem touchpad ale on dalej działa, a problem w programach graficznych występuje dalej.

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak