Program NERO

chciałam sobie przegrać pewien film. Włożyłam wiec plyte z filmem do kompa, otworzylam program Nero i dałam “kopiuj dysk”. Niestety gdy dałam ZAPIS wyskoczyl mi komunikat " BRAK DOSTEPNEJ PRZESTRZENI, ABY NAGRAC OBRAZ ! " , a pózniej " BRAK MIEJSCA NA SKOPIOWANIE DYSKU ! " - i stąd moje pytanie. Gdzie mozna wyzucic niepotrzebne rzeczy. by było wystarczająco miejsca na zapis ?

Powiedz jaką płytę chcesz skopiować i ile masz wolnej przestrzeni na dysku twardym.

dysk C - wolne miejsce 4,07 GB , dysk E - 10,0 GB dysk F - 7,67 . I przy tym jak chce dać zapis pisze że " Wolne miejsce : 4172 MB. Rozmiar pliku obrazu : 4459 MB

Zmień miejsce docelowe dla zapisu obrazu, który potem ma być nagrany na płytkę. Musisz mieć przynajmniej tyle miejsca na dysku ile chcesz nagrać. Po wybraniu “kopiuj dysk” na dole masz więcej :arrow: tam zmień ścieżkę do zapisu obrazu. :slight_smile: Jakie Nero używasz?

Domyślnie Nero ma ustawione pewnie zapis na C, tam jest 4.07 GB a chcesz zapisać ponad tą wartość więc zmień na E, utwórz tam dowolny folder i wskaż go w programie j/w.

w zakładce “obraz” zmień na dysk E lub F na dysku C masz poprostu za mało miejsca i nagrywarka nie ma gdzie zrobić obrazu płyty którą chcesz nagrać

Kiedyś czytałem, że na obraz potrzeba dwukrotną wartość rozmiaru nagrywanych plików. Zmień miejsce docelowe jak napisał poprzednik na dysk E.

zgadza się ale tylko w przypadku gdy płyta, którą chcemy nagrać ma zabezpieczenia.

A ja zapytam z innej beczki ;-D Jaki to film?? Będę wiedział czy w ogóle możesz go skopiować przez Nero… mam kilka takich w domu i żaden nie chce się skopiować w Nero… Tak jak reszta zapisz obraz jeżeli jest to możliwe na innej partycji najlepiej na E (jeżeli jest tam faktycznie miejsce)

już sobie poradziłam - dzięki :smiley: