Program nie nagrywa całego filmu; Nero, cd burner

znajomy ma problem. Gdy nagrywa filmy w formacie AVI każdorazowo film nie jest nagrywany do końca ;/

przy “upuszczaniu” filmu do Nera film traci na rozmiarze 25000kB ;/

dzieje się tak też w CD burner’ze. programy sa kompatybilne z jego systemem operacyjnym WinXP. Płyty DVD nagrywane sa bez żadnych problemów.

Czy to błąd nagrywarki? Programu? Czy może rodzaju nośnika? Mam tu na myśli -R i +R ??

gdy jakiś plik jest ucinany znaczy że nie mieści się na cd lub dvd ale normalnie jest wcześniej ostrzeżenie. twój znajomy może popróbować innych programów nagrywania np ashampoo burning studio, jest dużo programów tutaj na dobreprogramy.pl. jeżeli nie soft to albo problem pliku albo nagrywarki

no właśnie problem dotyczy dużych (ok. 700MB) plików jak i małych (ok. 100MB - teledyski itp) ;/

dziwne jest to że problem występuje i w Nero i w CD burner… Myślałem że to problem z nagrywarką ale znów DVD dobrze nagrywa…

Nie znam się zbyt dobrze na tym ale gdzieś wyczytałem o takim czymś jak “filmware”?? może coś tu trzeba ustawić, zaktualizować, zmienić??

nie znam się za bardzo na tym ale jeżeli nagrywa to jako pliki tak jak obrazki lub coś innego tak żeby tylko na komputerach mogło być odtwarzane wtedy ciężko powiedzieć bo normalnie bez żadnych ustawień powinien każdy program nagrywać nawet wbudowana w windowsa funkcja wypalania płyt ale jeżeli są te filmy nagrywane tak aby mogły być odtwarzane na dvd to trzeba się z formatami bawić. możliwe że są płyty wadliwe ja kiedyś tak miałem że połowa cd w paczce 50cd były uszkodzone i nie chciało nagrywać, ucinało pliki lub w ogłóle ich nie nagrywało i poprostu płyty do wyrzucenia. najlepiej żeby jakiś spec od takich rzeczy się wypowiedział. jedyne co mogę zaproponować to wymiana nagrywarki i nagranie paru testowych cd jeżeli będzie dalej nagrywało błędnie to wina softu lub formatu plików ale na 100% nie nagrywarki, ale jeżeli zacznie dobrze wypalać znaczy że nagrywarka jest uszkodzona wtedy najlepiej do serwisu zanieść. wymiana nagrywarki trwa z 10 min więc nie powinno być za dużego problemu.