Program odczytujący klucze aplikacji


(Kedziorki) #1

Witam. Czy ktoś zna może jakiś program (najlepiej darmowy oczywiście), który potrafi wyświetlić klucze aplikacji zainstalowanych w windowsie. Te programy, które znalazłem potrafią czytać głównie klucze produktów Microsoftu. A mnie chodzi o coś takiego: zainstalowałem komercyjny program, na który otrzymałem klucz rejestracyjny od producenta. Klucz niestety zgubiłem a teraz jest mi potrzebny do przedłużenia licencji, a przedłużenie obecnej licencji jest o wiele tańsze niż kupno na nowo tego programu.

Oczywiście wolałbym program, ale jeżeli nie istneją takie softy do odczytywania kluczy większości aplikacji to może ktoś mi potrafi wskazać, w których miejscach znajdę takie klucze, czy to w rejestrze czy w innym miejscu w systemie. Będę wdzięczny.

P.S. Mój system to Windows XP Home.


(Jacek Bydgoszcz) #2

Ale jaki to program?


(Kedziorki) #3

Opiekun Dziecka w Internecie.

Ale jakiś rok temu chciałem też odczytać klucz do innego programu i musiałem sobie darować. Interesowałaby mnie bardziej uniwersalna metoda niż do tego konkretnego przypadku.


(Jacek Bydgoszcz) #4

Takiej uniwersalnej to nie ma. Klucz może być zapisany w rejestrze, albo w innym pliku, albo jeszcze nie wiadomo jak. Jak masz oryginalny klucz, to skontaktuj się z producentem, powinien Ci pomóc.

http://www.opiekun.pl/odzyskajklucz.php


(floyd) #5

No i jeszcze dodatkowo może być zaszyfrowany, co kompletnie uniemożliwia jego odczytanie, nawet gdyby się znalazło miejsce gdzie jest zapisany. :frowning:


(Kedziorki) #6

Dzięki, nie przyszła mi do głowy taka opcja :slight_smile: A swoją drogą to szkoda, że nie nie ma jednak takiego uniwersalnego programu. Trochę by to życie ułatwiło. Bo w niektórych przypadkach procedura odzyskania klucza u producenta to nieźle jest żmudna.


(Kaze) #7

Ależ są... Spróbuj odczytać klucze z rejestru:

LicenseCrawler -em -portable, albo podobnym SoftKey Revealer-em - też portable.