Program Pandora Recovery przestał działać


(Kayshe) #1

Nie mogę za sprawą tego programu przeskanować pendrivea i podjąć próby odzyskania danych, bo po około 2 minutach "kolekcjonowania danych" z dysku, program się wyłącza, zwracając błąd. Nie wiem, w czym on tkwi, ale od dwóch dni mam system postawiony na nowo, może to dlatego. Dołączam szczegóły problemu, a jeśli są potrzebne jakieś dodatkowe dane, to proszę napisać, jakie.

 

Podpis problemu:


(system) #2

“APPCRASH” Spróbuj preinstalować tą apkę lub uruchom w niej tryb “napraw”.


(KAZDAN63) #3

Jaki system ? XP ?


(Kayshe) #4

Zapomniałam dodać, że za pierwszym razem, jak program mi się popsuł, to po tym ustawiłam w trybie zgodności, by uruchamiał się w zgodności z systemem Windows XP (Service Pack 3) i aplikacja wciąż się psuła. To samo jest z Windows XP (Service Pack 2).

 

Jeśli chodzi o plik dbghelp.dll w ścieżce C:\WINDOWS\SYSTEM32, ma on wersję 6.1.7600.16385. Jeśli zaś chodzi o ścieżkę C:\WINDOWS\SYSWOW64, to nie mam takiej, bo mój typ systemu to 32bit (x86, co mam uwzględnione w podpisie).

 

Nie wiem, jak się preinstaluje programy i jak uruchomić (gdzie) w nich tryb “napraw”.


(KAZDAN63) #5

Rzeczywiście W7 Ultimate 32-bit . Widocznie nie masz zainstalowanych wszystkich aktualizacji z Windows Update . Odnajdź dbghelp.dll (5.1.2600.1106) i podmień .


(Kayshe) #6

Oto, co się stało:

 

Podpis problemu:


(KAZDAN63) #7

Moim zdaniem ten program jest “chory” (W7) i szkoda na niego czasu .

Recuva :

http://www.piriform.com/recuva/download/standard


(Kayshe) #8

Okey, dzięki za program, ten działa, tylko jednego w nim nie rozumiem, a mianowicie: jakim cholernym cudem pliki przypadkowo usunięte przed tygodniem (zaraz po tym przestałam używać pendrivea, czytaj, usuwać/zapisywać na nim pliki i odłączyłam go od laptopa, podłączając go jedynie w celu przeskanowania i próby odzyskania danych), zostały nadpisane przez plik (praktycznie wszystkie, które chcę odzyskać), który na pendrivie był przed przeniesieniem skasowanych plików niecały rok wstecz, i który ostatni raz był używany 12 lutego 2015? Jest ktoś w stanie to wytłumaczyć?

 

 

Aight, nvm, danych już i tak nie odzyskam, więc mam to gdzieś. TestDisk pomógł mi odzyskać najważniejsze dane, więc tyle starczy. Dzięki za pomoc.


(Gryf00n) #9

By nie nadpisywać danych należało wykonać lustro pena i zamontować używając np OSFMount,

każda aktywna sesja systemu Windows potrafi sporo zniszczyć na nośniku

http://forum.dobreprogramy.pl/hdd-raw-copy-tool-jak-zamontowa%C4%87-obraz-i-odzyska%C4%87-utracone-pliki-t470600/

http://forum.dobreprogramy.pl/program-do-robienia-obraz%C3%B3w-dyskow-hdd-t506364/


(Kayshe) #10

Dziękuję za poradę. W związku z powyższym, czy wykonywanie lustra swojego pendrivea będę musiała robić co każde przeniesienie plików na niego, by było to skuteczne w 100%?


(Gryf00n) #11

Wykonanie lustra zaproponowałem by na przyszłość posiadać bazowy plik/mirror gdyby pen utracił spójność alokacji plików w wyniku działalności złośliwego kodu and crash,

oraz dla bezpiecznego odzyskania danych ponieważ montując taki obraz w ram-dysku z opcji only-read tylko do odczytu nie ingerujemy w jego przestrzeń adresową

czyli nie nadpiszemy nic co jeszcze na takim obrazie istnieje możliwe do odzysku

 

Warto w systemie trzymać jakiegoś rezydenta do ochrony przed infekcjami z penów np MCShield

https://safegroup.pl/inne/mcshield-ochrona-dyskow-przenosnych-t10525.html#p221610