Program pingujący co kilka godzin

Witam

poszukuję programu, który pingował kilka domen w dyndns np. co 2h. Czy jest może coś takiego??? Dobrze by było jak by miał też statystyki, że o tej i o tej poleciał ping :slight_smile:

Nie mam doświadczenia w konfiguracji i generalnie jest przeznaczony do sieci ale patrz w googlach: “nagios”.

Jeśli korzystasz z unix-like, to piszesz prosty skrypcik w bashu i dodajesz go do cron.

Nie wiem czy o takie coś ci chodzi, ale to będzie pingować wybrany adres co 1 godzinę poczynajc od 12:00

Skopiuj to do notatnika i zapisz jako plik bat np pingowanie.bat

@echo off

SCHTASKS /create /tn pinguj /sc HOURLY /st 12:00 /tr c:\ping.bat

pause

Teraz ten kod skopiuj do notatnika i zapisz bezpośrednio NA DYSKU C jako ping.bat

@echo off

%WINDIR%\system32\ping.exe www.google.pl >> \ping.txt

%WINDIR%\system32\ping.exe www.nastepny.pl >> \ping.txt

Wybierz sobie odpowiednią godzinę i za adresy podstaw swój adres bądź numer ip tych domen co chcesz, zapisz i uruchom pierwszy plik np. pingowanie.bat Co godzinę począwszy od ustalonej pojawi się na sekundę konsola co oznacza, że domena została spingowana, a wszystko będzie się rejestrować w pliku ping.txt na dysku C. Uwaga jeśli masz system starszy niż Vista to zamiast pierwszego kodu użyj.

@echo off

SCHTASKS /create /v1 /tn pinguj /sc HOURLY /st 12:00 /tr c:\ping.bat

Mi to sprawdza się bez zarzutu, a jeśli chcesz konkretny to poszukaj w google, a na pewno coś znajdziesz. Zadanie zatrzymasz tym:

@echo off

SCHTASKS /delete /tn pinguj

oki dzieki za pomoc

Popełniłem tam mały błąd zamiast MINUTE miało być HOURLY, ale już poprawiłem, mam nadzieję że o to ci chodziło i że działa. Mi do dziś pinguje i sprawdza czy strona działa jak należy i czy hosting nie zawalił sprawy, ale jak na razie nie mam ani jednego utraconego pakietu, a ustawiłem sobie 8 zamiast 4, wystarczy kliknąć wpisać komendę ping /? i dowiesz się więcej, bo jest dużo możliwości.

Tak wygląda przykład:

Pozdrawiam