Program Pinnacle Studio 10 pod Viste?

Witam mam pytanie czy działa wam program Pinnacle Studio 10 pod viste ?

Tej trialowej ze strony producenta nie udało się zainstalować.

Za to “pełna” dziesiątka poszła choć były problemy. Z uruchomieniem programu też nie było lekko, zanim się uruchomił to kilka razy się posypał.

Niektóre funkcje działały nieprawidłowo lub w ogóle nie działały :frowning:

Trzeba poszukać jakiejś alternatywy.

to jaki program byś polecił w zamian do domowego montażu ?

to moze sie podepne pod temat, bo zastanawialem sie nad adobe premiere 2, moze ktos testowal na vista?

Idealnie byłoby używać

jednak jego cena…

Wg listy programów wideo kompatybilnych z Vistą

http://www.iexbeta.com/wiki/index.php/Windows_Vista_Software_Compatibility_List#Video

to powinien działać.

Ja niestety używam zamiennie Windowsa XP i tak pozostanie, ponieważ moja karta wideo Pinnacle nie obsłuży Visty, a często z niej korzystam.

Na Viście testowałem także Ulead DVD MovieFactory 4.0, ale Pinnacle, nawet w wersji 9.0 bardziej mi odpowiadał.

Podsumowując, godząc się na użytkowanie Visty godzimy się na pewne kompromisy.

czy to znaczy że masz na jednym dysku xp a na drugim Viste i syudio 9 chodzi ci ok, bo ja tak zrobilem i chodzi bardzo wolno tak że nie da się montować , wiesz może w czym jest problem.

Tak, na XP mam tylko Pinnacle 9 i oprócz tego kilka innych najbardziej przydatnych programów (gg, firefox, word).

Vista i XP są na oddzielnych partycjach.

Wg. moich doświadczeń Pinnacle 9.0 chodzi dużo szybciej niż 10, ale i tak potrzebny jest dobry sprzęt. Polecam dla dobrej pracy procesor rzędu 3 GHz i 1024 MB RAM (minimum).

Twój problem może tkwić w sprzęcie lub w innych pamięciożernych aplikacjach zainstalowanych obok Pinnacle. Poza tym trzeba regularnie (ja czasem codziennie) defragmentować dysk systemowy i ten na którym masz projekt.

mój sprzed to Pentium D 3 GHz i 2 giga ramu wiec chyba sprzet jest ok na Dysku d oprócz xp i Pinacle 9 nie ma nic więcej . co proponujesz może zrobic format i jesczcze raz zaistalować XP . będe wdzięczny za pomoc :frowning:

Sporo, Pinnacle powinno śmigać

Chyba tak najszybciej byłoby. Jeżeli jednak sytuacja będzie podobna to może być jakaś usterka sprzętowa. Ale o tym ewentualnie później…

Witam odezwe sie za kilka dni bo czekam na płyte z xp po formacie napisze czy co sie zmieniło.

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 13:31

Witam po formacie wszystko jest teraz ok i Studio 9 śmiga pod XP,było troche pracy ale opłacalo sie. Dziękuje za pomoc disable :slight_smile:

Jest patch dla Pinnacle 10.6 (lub 10.7) pod Vistę.

Tutaj link (plik waży 118 MB):

http://cdn.pinnaclesys.com/SupportFiles/Studio10_8/StudioPatch10_8_0_4555_light.exe

Ja na razie nie mogę potestować, bo mam za słabą dziesiątkę, a jeszcze nie uaktualniłem.

Zapraszam do testów!