Program pocztowy a'la Outlook

(Portal) #1

Witam

Szukam jakiegos programu pocztowego a'la Outlook. Wymagania:

• musi byc po polsku

• musi mieć możliwość dodania kilku kont a zarazem aby wyświetlane one były razem (tak jak w outlooku jako jedna skrzynka) a nie kazde konto oddzielnie jak np w The bat

• musi zapisywać wszystkie wiadomości z kilku kont do jednego pliku źródłowego ( tak jak w outlook) a nie jak w The bat ze każde konto ma swój plik

Znacie coś takiego ?

(ak6) #2

Thunderbird?

(Portal) #3

a przypadkiem w nim każde konto pocztowe nie jest widziane jako udzielne jak w the bat ? mi zas chodzi aby bylo to jak w outlook jedna skrzynka gdzie trafiają wszystkie emaile ze wszystkich skonfigurowanych kont email

(ak6) #4

Właśnie nie jestem pewien.

(qbpm) #5

W Thunderbird jak skonfigurujesz konta przez POP3 to maile będą schodzić do jednego folderu, a jeśli każde konto będzie IMAP to wtedy jest osobno i tak samo osobno w IMAP jest w Outlooku.

(Portal) #6

właśnie zainstalowałem i dodałem dwa konta (pop3), każde w panelu bocznym widziane jest oddzielnie…każde konto ma swoje - odebrane, kosz

(qbpm) #7

W ustawieniach konta POP3 jest opcja “Konfiguracja serwera” a w niej jest Przechowywanie wiadomości/Zaawansowane i w tych zaawansowanych można ustawić, aby wiadomości schodziły do folderów lokalnych przy obu kontach. Kiedyś to było domyślne, teraz widocznie trzeba ręcznie przestawić.

(Portal) #8

dzięki, działa :slight_smile: