Program pocztowy, który ściągnie z serwera wysłane wiadomośc

Witam

Poszukuję programu pocztowego, który oczywiście poza mozliwością ściągnięcia odebranych maili z serwera, będzie oferował możliwość ściągnięcia wszystkich wysłanych wiadomości, które znajdują sie na serwerze.

Generalnie chodzi mi głównie o pocztę na o2.pl

Mam tam wiele wiadomości, z których potrzebuję czasem korzystać nie mając dostępu do internetu. I chciałbym miec możliwość wyświetlania wysłanych i odebranych wiadomości.

Czy zna ktoś taki program pocztowy? I ewentualnie, gdzie to w nim ustawić?

Problem rozwiążesz tylko za pomocą dostępu IMAP a O2.pl umożliwia taki dostęp http://imap.poczta.o2.pl/

Proponuje do tego program Thunderbird.

Tak sobie ustaw program pocztowy i dodaj filtr, który będzie kierował pocztę wysłaną do siebie do osobnego folderu.

Tylko po co te Twoje kombinacje w przypadku używania protokołu IMAP? Nie ściągnie już kiedyś wysłanych (za pomocą interfejsu WWW) a nowe wysłane będzie miał zdublowane.

Cedar Dziękuję wszystko działa

Mam jeszcze do Ciebie pytanie: czy jak usunę wiadomości na serwerze to zostaną one automatycznie usunięte w Thunderbirdzie? Czy jako kopia zostaną na komputerze do czasu, aż ręcznie sam nie usunę ich z komputera?

Tak trudno sprawdzić? Wyślij coś na ten adres, skasuj przez WWW i sprawdź czy z Thunderbirda też został skasowany.

Wcześniej jednak:

Wejdź w Thunderbirdzie w Narzędzie - Konfiguracja kont następnie w ustawienia tego konta IMAP - synchronizacja i zaznacz “Przechowuj wiadomości dla tego konta lokalnie na komputerze” oraz “Zaawansowane” i zaznacz foldery, które chcesz aby były ściągane na komputer.

Ojj widzę że obecnie na DP ludzie są już bardziej nerwowi niż za moich czasów, gdy się siedziało całe dnie i innym pmagało :slight_smile: No ale nic :slight_smile:

Co do samego pytania to wcześniej to sprawdziłem, a pytanie zadałem czy jest jakiś sposób, żeby kopie wiadomości jednak zostawały.

Opcje, które podajesz są domyślnie zaznaczone - usunięcie wiadomości przez przeglądarkę powoduje również ich usunięcie w Thunderbirdzie.

Zresztą to w tej chwili nawet mniej ważne :slight_smile: Ważne, że udało się wszystkie foldery zsynchronizować na kompie :slight_smile: