Program pocztowy tylko, który?


(Bornholm) #1

Mam założoną pocztę w portalu < ONET > oraz używam programu pocztowego < OUTLOOK EXPRES 6 >. Ostatnio założyłem pocztę w portalu < Gazeta.pl >. W wyniku większego wgłębiania się w tajniki internetowe dostrzegłem, że istnieją jeszcze takie programy jak: The Bat! , n!Kurier Poczty , Opera/M2 , Pegasus oraz Eudora { być może coś pominąłem , gdyż w kwestiach pocztowo – internetowych jestem jeszcze nowicjuszem }. Coraz częściej spotykam się z opiniami , że używany w moim przypadku program nie jest jakąś rewelacją. Chciałbym poznać opinie koneserów tej kwestii; chodzi mi o wskazanie przyzwoitego programu pocztowego do wersji domowej, w miarę prostego w obsłudze najlepiej w języku polskim { chyba, że wersja obcojęzyczna też jest prosta w ściągnięciu, konfiguracji oraz autoryzacji}. Jest jeszcze inna kwestia; czy wskazane jest używanie np. 2-wóch programów pocztowych { dla ONET-u OUTLOOK-a natomiast dla Gazety jakiegoś innego } w celach poznawczo- eksperymentalnych.


(boczi) #2

Możesz używać dwóch programów pocztowych - klientów.

Jako dobrą alternatywę, a co ważne bezpłatną, jest program Mozilla Thunderbird 1.0 PL. W tymże programie możesz skonfigurować wiele kont pocztowych.

Jeszcze lepszą aplikacją, według mnie jest The Bat! w wersji 3.x, praktycznie najlepszy program tego typu, tyle, że za darmo można mieć wersję shareware, 30-dniową, jednak polecam Ci zakupić najowsze wydanie KŚ Ekspert, gdybyś był zainteresowany, ze względu na to, że znajduje się tam pełna wersja tego programu w wersji Home - do użytku domowego.


(Haspet) #3

IncrediMail można zabezpieczyć profile a w mozzili nie :stuck_out_tongue: Incredi nie jest po polsku ale są spolszczenia :smiley:


(Maniooo666) #4

Witam,

POCZYTAJ.


(Lackymen5) #5

obecnie theBat w najnowszym komputer ekspert za 9.9zł , konfiguracja wielu kont, wygoda, bezpieczeństwo :slight_smile: .


(Monczkin) #6

http://www.mozilla.org/support/firefox/profile

http://mozillapl.org/projekty/Szko%B3a/Profile?v=21r


(3dm Racek) #7

TheBat! jest rulez :slight_smile:

UPDATE

Od 5 minut używam thunderbird - THUNDERBIRD RULEZ !!


(Venger) #8

Dokładnie Używam od kilku lat w domu, próbowałem w międzyczasie róznych w pracy i skończyło się na wygrzebaniu archiwalnego numeru Eksperta z fakturą.

Bat ma jedną tylo wadę - nie czyta grup newsowych. Można plugin dołożyć ale nie jest już tak wygodny jak inne. Miałem nadzieję ze pojawi się taka możliwość z wersją 3.0. NIestety nie i nie bardzo rozumiem dlaczego.... MOże w następnej. Tak czy inaczej Bat Bat Bat


(Przemo J) #9

ja wole MS Outlook :stuck_out_tongue: jak już zainstalowałeś office to nic cie nie kosztuje, a polecam, chociaż na próbę go używać

PS

jest dużo lepszy od Outlooka Expressa, szczególnie wersja 2003


(boczi) #10

przemo_j , MS Office kosztuje i to niemało. :twisted:


(Przemo J) #11

to wiem, ale jak sie już ma office , i sie szuka programu pocztowego to Outlook jest bardzo dobry

o to mi chodziło, a że się wysłowić nie umiem to inna bajka :twisted:


(Matis47) #12

The bat jest najlepszy według mnie


(Bornholm) #13

UDAŁO MI SIĘ KUPIĆ WSPOMNIANY KŚ EKSPERT 2/2005 Z PROGRAMEM The Bat 3,0 Home Edition. Może ktoś będzie na tyle skłonny poprowadzić mnie krok po kroku aby zainstalować go z płyty. Reszta obsługi jest w Ekspercie. Mam jeszcze pytanie czy warto zagłębić się w program:

http://www.thunderbird.pl/ - polskojęzyczny, prosty w obsłudze, bezpieczny .

Podkreślam,że jestem jeszcze laikiem.


(boczi) #14

Jeśli masz już The Bat! to zacznik w nim drążyć. Zainstaluj, program przeprowadzi Cię przez prosty kreator, w którym to będziesz msiał wpisać dane niezbędne do użytku skrzynki. Jest wiele wtyczek do tego programu. Poczytaj http://www.thebat.pl


(Bornholm) #15

TO SIĘ NAZYWA PROFESJONALIZM, JAK BĘDĘ MIAŁ PROBLEMY TO SIĘ JESZCZE ODEZWĘ. POWTARZAM JESZCZE PYTANIE: czy warto zagłębić się w program:

http://www.thunderbird.pl/ - polskojęzyczny, prosty w obsłudze, bezpieczny .

Podkreślam,że jestem jeszcze laikiem.


(Lackymen5) #16

Teraz już nie warto , masz the Bat :wink:


(3dm Racek) #17

WARTO !!

Mówiąc szczerze, to ja wolę go od theBat!'a.


(Bornholm) #18

Zastanawiam się czy nie pozostać przy OUTLOOK-u dla konta na Onecie natomiast z The Bat poeksperymentować na innym koncie. Co do The Bat to w KŚ jest opisana obsługa programu i zauważa się, że napisy w programie są po polsku. Mam jednak trochę stracha z instalacją z płyty.


(boczi) #19

Nic się nie bój ;] Zostaw na razie outlooka z tym kontem, ale możesz skonfigurować je sobie tak samo w The Bat! Nie obawiaj się.


(Bornholm) #20

Z TEGO ROZUMIEM,ŻE POCZTĘ Z ONET NADAL OBSŁUGIWAĆ OUTLOOK-iem. NATOMIAST INNE KONTO POCZTOWE OBSŁUGIWAĆ The Bat I WSZYSTKO BĘDZIE OK. JAK DOJDĘ DO PRZEKONANIA ,ŻE NOWY PROGRAM JEST FUNKCJONALNY; TO OUTLOOK-a KASUJĘ I WSZYSTKIE KONTA POCZTOWE USTAWIAM NA The BAT. CZY TO JEST POPRAWNE ROZUMOWANIE?