Program pocztowy - Złożona archiwizacja i edycja wiadomości

Witam!

Po kilku latach użytkowania zapchał mi się Outlook Express. Chciałbym zrobić archiwizację starych wiadomości i wyczyścić program. Ważna sprawą jest aby w razie konieczności można było łatwo odszukać którąś ze starych wiadomości. Myślałem o przygotowaniu archiwum w taki sposób aby podzielić wiadomości na kilka folderów (wiadomości z danego roku) na innym dysku (lub nośniku DVD) i tam przenieść wiadomości. Oczywiście archiwum odpowiadające danemu rocznikowi może być w jednym pliku - nawet lepiej. Istotne abym w każdym momencie mógł go podejrzeć (edytować) w programie pocztowym lub innej przeglądarce.

Jak to zrobić najprościej?

Wydaje mi się że outlook express nie posiada takich możliwości dlatego jeśli trzeba zmienię program pocztowy. Co proponujecie?

Poczytaj lub skontaktuj się z właścicielem strony Grzegorz Niemirowski online. Kolega ma Outlooka w jednym palcu. :slight_smile:

A jakiś inny program lub klient poczty? Nic wam nie przychodzi do głowy?

zobacz Pegasus Mail

www.dobreprogramy.pl/Pegasus-Mail,Progr … 12938.html

Jeśli chodzi o Outlook Express to można sobie wrzucić wiadomości do folderów i potem te foldery (pliki DBX) gdzieś zarchiwizować. Ponowny jednak import i przeglądanie będą jednak trochę niewygodne i można np. poszukać jakiejś przeglądarki plików DBX, np. OE Viewer albo DBX Viewer.