Program pocztowy - Złożona archiwizacja i edycja wiadomości


(Babarek) #1

Witam!

Po kilku latach użytkowania zapchał mi się Outlook Express. Chciałbym zrobić archiwizację starych wiadomości i wyczyścić program. Ważna sprawą jest aby w razie konieczności można było łatwo odszukać którąś ze starych wiadomości. Myślałem o przygotowaniu archiwum w taki sposób aby podzielić wiadomości na kilka folderów (wiadomości z danego roku) na innym dysku (lub nośniku DVD) i tam przenieść wiadomości. Oczywiście archiwum odpowiadające danemu rocznikowi może być w jednym pliku - nawet lepiej. Istotne abym w każdym momencie mógł go podejrzeć (edytować) w programie pocztowym lub innej przeglądarce.

Jak to zrobić najprościej?

Wydaje mi się że outlook express nie posiada takich możliwości dlatego jeśli trzeba zmienię program pocztowy. Co proponujecie?


(Mireczek) #2

Poczytaj lub skontaktuj się z właścicielem strony Grzegorz Niemirowski online. Kolega ma Outlooka w jednym palcu. :slight_smile:


(Babarek) #3

A jakiś inny program lub klient poczty? Nic wam nie przychodzi do głowy?


(Danielm86) #4

zobacz Pegasus Mail

www.dobreprogramy.pl/Pegasus-Mail,Progr ... 12938.html


(Grzegorz) #5

Jeśli chodzi o Outlook Express to można sobie wrzucić wiadomości do folderów i potem te foldery (pliki DBX) gdzieś zarchiwizować. Ponowny jednak import i przeglądanie będą jednak trochę niewygodne i można np. poszukać jakiejś przeglądarki plików DBX, np. OE Viewer albo DBX Viewer.