Program pokazujący datę po podaniu przedziału czasu

Witajcie. Szukam programu, który poda mi jaki dzień i najlepiej jeszcze godzina będzie za określony czas np. wpisuje 11 dni i 2h i program mówi mi jaka wtedy będzie data i godzina po upływie tego czasu. Jest coś takiego?

Może się czepiam, ale czy coś takiego… nie jest banalne do policzenia? Przykładowo licząc od Twojego postu byłby 27.08.2013 (wtorek) 22:06. Nawet przy liczeniu większej odległości czasowe, to korzystając choćby z kalendarza w windowsie policzenie czegoś takiego nie powinno zająć Ci 5 minut, dane które podałeś policzyłem w kilkadziesiąt sekund. Pobieranie, instalacja i obsługa programu powinny zabrać Ci więcej czasu.

O ile są to małe odstępy czasu to ok, ale dla dużych rzędu 400-500 dni to trochę bardziej skomplikowane. Dlatego przydałby się jakiś program.

400 dni od Twojego posta… Nie sięgnie przestępnego, więc za 365 dni mamy 17.08.2014. Musimy dodać jeszcze 35 dni… daje nam to równo 5 tygodni, a więc skoro sierpień ma 31 dni, to nasz termin to… 22 września. Policzenie tego zajęło mi minutę. Uwierz mi, liczenie nie jest problemem, o ile nie popełnia się błędów, a przecież zawsze można sprawdzić. Wszystko to liczyłem w pamięci, a jestem wzrokowcem. Nie wysługujmy się programami, gdy wszystko damy radę policzyć sami, do tego szybko i bezboleśnie.

wystarczy albo microsoft excel albo Libreoffice calc

Hej,

Dokładnie - funkcja dziś() + pole, w którym wartościowo dodaje się ilość dni. Taka formuła zwróci odpowiednią datę. Dodatkowo można dorobić informacje o tym, jakim dniem tygodnia będzie otrzymana data… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus , o tym nie pomyślałem :slight_smile: Nawet lepiej bo można przetworzyć więcej dat.