Program pokazujący datę po podaniu przedziału czasu

(arlid) #1

Witajcie. Szukam programu, który poda mi jaki dzień i najlepiej jeszcze godzina będzie za określony czas np. wpisuje 11 dni i 2h i program mówi mi jaka wtedy będzie data i godzina po upływie tego czasu. Jest coś takiego?

(Xenonisbad) #2

Może się czepiam, ale czy coś takiego... nie jest banalne do policzenia? Przykładowo licząc od Twojego postu byłby 27.08.2013 (wtorek) 22:06. Nawet przy liczeniu większej odległości czasowe, to korzystając choćby z kalendarza w windowsie policzenie czegoś takiego nie powinno zająć Ci 5 minut, dane które podałeś policzyłem w kilkadziesiąt sekund. Pobieranie, instalacja i obsługa programu powinny zabrać Ci więcej czasu.

(arlid) #3

O ile są to małe odstępy czasu to ok, ale dla dużych rzędu 400-500 dni to trochę bardziej skomplikowane. Dlatego przydałby się jakiś program.

(Xenonisbad) #4

400 dni od Twojego posta... Nie sięgnie przestępnego, więc za 365 dni mamy 17.08.2014. Musimy dodać jeszcze 35 dni... daje nam to równo 5 tygodni, a więc skoro sierpień ma 31 dni, to nasz termin to... 22 września. Policzenie tego zajęło mi minutę. Uwierz mi, liczenie nie jest problemem, o ile nie popełnia się błędów, a przecież zawsze można sprawdzić. Wszystko to liczyłem w pamięci, a jestem wzrokowcem. Nie wysługujmy się programami, gdy wszystko damy radę policzyć sami, do tego szybko i bezboleśnie.

(marcin_rom) #5

wystarczy albo microsoft excel albo Libreoffice calc

(Dimatheus) #6

Hej,

Dokładnie - funkcja dziś() + pole, w którym wartościowo dodaje się ilość dni. Taka formuła zwróci odpowiednią datę. Dodatkowo można dorobić informacje o tym, jakim dniem tygodnia będzie otrzymana data... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(arlid) #7

Dimatheus , o tym nie pomyślałem :slight_smile: Nawet lepiej bo można przetworzyć więcej dat.