Program robiący dobrej jakość favicony

Witam! Mam problem ze zrobieniem dobrej jakości favicony. Generatory które zmieniają obrazek z rozszerzeniem *.bmp, *.png etc. do *.ico strasznie obniżają jakość wizualną takiej favicony i jet ona bardzo rozmazana. Podobnie jak z rozszerzeniem *.png obrazek (herb drużyny) dałem na przeźroczystym tle w Photoshopie to przy generowaniu zostało automatycznie dodane białe tło. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić:/ Tak samo jak wydaje mi się, że favicona 16x16 jest jakby mniejsza od tej co jest na tym forum i czy jest to rozmiar 18x18? Byłbym bardzo wdzięczny za jakąś sprawdzoną poradę w zrobieniu bardzo dobrej jakości favicony, która chce umieścić na swojej stronce (http://[CIACH] - przez generatory wyszła mi słabej jakości, dokładnie taka jaka jest teraz). Z góry dziękuje

Zrób to gimpem, jakimś dobrym miękkim pędzlem w dużym powiększeniu.

Proponuję użyć do tego celu IrfanView. Najpierw pomniejsz obrazek do rozmiaru 16x16 pikseli (w ustawieniach wybierz przepróbkowanie dokładne - Lanczos). Potem zapisz go jako ICO (z zaznaczoną opcją Zapisz kolor przezroczystości ICO).

poradziłem już sobie w gimpie:) dzięki wielkie za pomoc. nie rozumiem tylko dlaczego photoshop program, który zajmuje stokroć więcej niż gimp nie obsługuje formatu ico.