Program rozkręcający procesor

Cześć wszystkim. Mam pewien problem, otóż w moim laptopie coś chyba się podziało między łopatkami wentylatora. Chodzi jakby coś mu przeszkadzało w normalnej pracy, prawdopodobnie kurz, słychać dziwny dźwięk. Dzieje się tak w czasie normalnej pracy.

 

Poszukuję więc programu, który da 100% zużycie procka. Chodzi o to by wiatrak zaczął pracować na najwyższych obrotach, a ja mógł lepiej zdiagnozować problem. Czasem wydaje mi się, że to jednak nie wentylator jest winny tego, a coś innego.

 

Ściągnałem OCCT, ale przy normlanych ustawieniach procesor zaczyna chodzić tylko na 47 procent, a ja wolałbym 100. Najlepiej jak by ktoś mi podpowiedział jak zmienić ustawienia by zabierało 100 % procesora.

 

Pozdrawiam

Zamiast kobinować z obciążeniem procesora - może po prostu zajrzyj do tego wentylatora. Dopóki jeszcze sprzęt w ogóle działa …

Nie prościej rozkręcić, zobaczyć co się dzieje i wyczyścić? Jeśli rzeczywiście wiatrak ledwo zipie takie stuprocentowe obciążenie może zakończyć jego żywot. I nie tylko jego. 

Odpal program Prime95 na domyślnych ustawieniach a procek pójdzie na 100% na wszystkich rdzeniach/wątkach.