Program sprawdzający aktualizację programów oraz sterowników


(sla17) #1

Hej!

Poszukuję programu (free) który sprawdzi czy oprogramowanie jest najnowsze (w tym stery)

Chcę by działał pod XP jak i Vista.

Najlepiej żeby nie wymagał instalacji :stuck_out_tongue:

Z góry dzięki!


(Robert Zgrzebnicki) #2

A może frytki do tego? :smiley: Masz: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... or+PSI+1.5, rzuć okiem także na secunia.com.


(system) #3

Co do programów to fajny jest UpdateStar, w którymś Komputer Świecie było Premium na rok.


(mikber18) #4

jest również super program który pokazuje ci wszelkie informacje na temat oprogramowania, aktualizacji i hardware twojego komputera. Program ten nazywa się Belarc Advisor i jest darmowy


(Hitm3n) #5

SUMo także jest ciekawy.


(boger) #6

http://www.kcsoftwares.com/?sumo

strona programu


(trubul.as999) #7

A do sterów http://drivermax.com/ DriverMax

(Wersja Free: 2 stery na dzień ;/)


(mikber18) #8

EE to jest akurat ok jeżeli jest możliwość wybrania sterowników które możemy zainstalować bo jeżeli jest to robione automatycznie a okazuje się że sterownik wcale nie jest taki ważny to rzeczywiście nie ciekawie :expressionless:


(sla17) #9

Hmmm, który według was jest najlepszy?

Wiem wiem, pewnie padną posty - sam sobie sprawdź - jednak nie chcę każdego instalować ponieważ zawsze potem zostają jakieś resztki - a nie chce za miesiąc trzaskać formata :lol:


(mikber18) #10

To zależy co tak naprawdę chcesz wyciągnąć z tego programu. Czy mają to być tylko i wyłącznie aktualizacje czy też informacje na temat aktualnie zainstalowanych sterowników


(sla17) #11

Chciałbym, aby program pokazywał zainstalowane programy i sterowniki. W razie, gdyby wersja była przestarzała - alarmował o możliwości aktualizacji.

Np. miałbym

Sterownik ATI wersję 6.x a on wskazałby że jest do pobrania 9.3.1 - ale dla mojej grafiki

Program Opera w wersji 9.x, a on pokazuje że jest 10.x


(trubul.as999) #12

W DriverMax wystarczy kliknąć "Check online for drivers update", a program przełączy Cię na stronę drivermax.com, gdzie będzie pokazane, czy dany sterownik jest aktualny (zielony ptaszek), czy nieaktualny (czerwony krzyżyk) (okazało się, że ja miałem prawie wszędzie czerwone krzyżyki :P)

To natomiast pokazują np. UpdateStar lub SUMo (używałem pierwszego, ale licencja mi się anulowała; SUMo jest bardziej "prostym w obsłudze" programem :slight_smile: ).


(pakeroso) #13

Do sterów nie ma większego sensu, bo często programy takie pokazują niewłaściwy sterownik - Ty go zainstalujesz, a urządzenia przestaną działać tak jak powinny.

Do programów polecam:

:arrow: Secunia PSI - pokazuje większość niebezpiecznych, dziurawych i nieaktualizowanych wersji programów i składników systemu, ocenia ogólny stopień bezpieczeństwa systemu pod względem zainstalowanych programów.

:arrow: Software Informer - z tego co pamiętam całkiem nieźle pokazuje nowe wersje programów (i jest za free)