Program tworzący bezpieczny 'sandbox' do uruchomienia wirusa


(Student0 0) #1

Witam

czy spotkał się ktoś z oprogramowaniem, które umożliwia uruchomienie pliku z potencjalnym złośliwym oprogramowaniem? Ja bym to widział chyba pod postacią wirtualnego systemu operacyjnego, na którym uruchamiamy taki program, bez szkody dla systemu na którym pracujemy na co dzień. Ew. może są strony, które udostępniają system operacyjny online, na którym można uruchomić jakiś program i zobaczyć efekt.


(scripter1) #2

Mnie ostatnio zainteresował program Evalaze ale nie testowałem go jeszcze.


(Katoss) #3

Najlepiej postawić sobie VirtualBoxa i w nim instalujesz system, potem możesz robić tak jak pisałeś czyli uruchamiać szkodliwe oprogramowanie.Możesz też spróbować z programem Sandboxie http://www.sandboxie.com/ w którym będziesz uruchamiał szkodliwe oprogramowanie a zmiany śledził za pomocą Buster Sandbox Analyzer http://bsa.isoftware.nl/

http://programyzadarmo.net.pl/forum/och … 11091.html

jednak najbezpieczniejsze rozwiązanie to maszyna wirtualna taka jak VirtualBox


(Rbrt2001) #4

Dobrym softem do testowania niebezpiecznego oprogramowania jest Shadow Defender. Podobna funkcja Try & Decide jest w Acronis True Image. Inne to np. Returnil czy Toolwiz Time Freeze (dwa ostatnie darmowe). Wszystkie te programy opierają się na zasadzie wirtualizacji.