Program uruchamiający kamerkę

Witam!

Poszukuję programu, który uruchamiałby kamerkę internetową, w taki sposób, by na ekranie od razu pojawiał się obraz z kamerki.

Dodatkowe informacje:

  • korzystam z laptopa, więc kamerka internetowa jest wbudowana w obudowę

  • mam program do tej kamerki (Camera Assistant Software), ale on uruchamia się w tray’u i obraz z kamery trzeba dopiero uruchomić, więc mi to nic nie daje

  • mój system to Windows Vista

Potrzebuję takiego czegoś do prezentacji, w której po uruchomieniu programu od razu pojawi się obraz z kamery laptopa, bez grzebania w jakichkolwiek ustawieniach. Nie potrzebuję żadnej dodatkowej funkcjonalności w stylu zrzutów ekranu, czy nagrywania filmów. Wyświetlenie obrazu wystarczy. Ostatecznie może być program, który tylko zapyta o dostęp itp.

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc i wskazówki!

PS. Anty cross-posting: jakiś czas temu zamieściłem to samo pytanie na innym forum, jednak tam jest bardzo mały ruch i już nie spodziewam się otrzymać odpowiedzi. Liczę, że społeczność dobreprogramy udzieli mi cennych wskazówek.

Link do tamtego wątku: http://forum.programosy.pl/program-uruc … 64608.html

W oprogramowaniu kamery powinna być ikona AMCap.W zakładce Options odhaczamy Preview.Klikamy na nią .powinien się pokazać obraz z kamerki.Ewentualnie można umieścić ją na pulpicie.

W sumie najważniejszą wskazówką okazało się pogrzebanie w plikach, tak jak mi poradziłeś.

WIELKIE DZIĘKI ZA RADĘ

Wprawdzie nie znalazłem opisanej przez Ciebie ikony, a w opcjach nie mam “Preview” do odhaczenia, ale znalazłem inne rozwiązanie.

Jest osobne wejście do programu - plik “Cec_main”. Uruchomienie go powoduje od razu wyświetlenie obrazu na ekran (dokładnie w ten sam sposób, gdybym wybrał włączenie kamery z tray’a po normalnym uruchomieniu programu).

A więc dokładnie to, o co mi chodziło =D>

Takie pytanie bonusowe, jakby ktoś jeszcze wiedział: jak dodać hiperłącze do prezentacji PowerPoint tak, by się uruchamiało po najechaniu na nie kursorem (bez konieczności klikania).

Jeszcze lepiej, gdyby dało się ustawić automatyczne uruchomienie pliku w slajdzie nr X…