Program usuwający nieużywane pliki


(Mrrammiled) #1

Witam wszystkich. Szukam programu do oczyszczanie komputera z nieużywanych plików i nie chodzi mi tu o programy usuwające pamięć tymczasową takie jak Odkurzacz lub CCleaner. Szukam prgramu który znajdowałby i usuwał dawno nieużywane, nieotwierane pliki i programy.

Za pomoc z góry dziękuje :slight_smile:


(ichito) #2

Nie potrzebujesz osobnego programu, by znaleźć takie pliki - w wyszukiwarce systemowej znajdziesz opcję szukania po dacie utworzenia-modyfikacji. Wiesz przecież kiedy miałeś instalowany system? :slight_smile:


(Mrrammiled) #3

uuu... z tym będzie problem bo już nie pamiętam :frowning: nie da się tego jakoś inaczej znaleźć?


(ichito) #4

No nie wiem...nie sądzę, żeby był program, który "inteligentnie"wskaże Ci jakieś stare pliki nieużywane i równocześnie niepotrzebne...wiele plików "starych" i nieużywanych to pliki systemowe czy wewnętrzne pliki programów, które masz, ale część z nich konieczna jest do działania zarówno systemu, jak i programów. Kiedy np. użyjesz funkcji szukaj w FreeCommanderze i zaznaczysz jedną z opcji utworzone-zmienione-użyte w zakładce "data", to i tak wynik szukania nie podpowie Ci, które są niepotrzebne...zobaczysz, jak wiele plików może być "bardzo starych" (kilka lat), ale nie zaryzykowałbym ich usuwania :slight_smile: