Program Windows Media Maker się wyłącza

Hej,

Mało prawdopodobne - gdyby wina leżała po stronie sprzętu, prawdopodobnie cały komputer by się restartował bądź wyłączał - a problem pojawia się tylko z programem.

:arrow: W jakich formatach dodajesz pliki video?

:arrow: Próbowałaś przekonwertować je najpierw na przykład do formatu mpg i dopiero wtedy dodawać je do projektu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

ja ma pliki video w formacie AVI

a w jaki sposób mam przeformować te pliki :?:

Do przekonwertowania plików możesz użyć któregoś z programów: Any Video Converter lub Freemake Video Converter

Spróbuj przekonwertować do formatu .WMV

Podczas instalacji zwróć uwagę na to, czy program nie proponuje doinstalowania dodatków w postaci toolbarów, itp.

Hej,

Pliki avi to tak naprawdę kontenery, w których może kryć się dowolny materiał kodowany różnymi kodekami audio i video.

Propozycje adorec są jak najbardziej ok. Koduj więc do wmv bądź mpg.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej

Próbowałam przeformować plik video i to samo mi się dzieje

pozdrawiam

Witaj.

Tutaj masz podobny temat. W poście #7, opisane jest kilka możliwych rozwiązań. Nie ma informacji czy to pomogło.

Windows Movie Marker Wyłącza Się Jeżeli instalowałaś jakieś dodatkowe kodeki, możesz je, na próbę, odinstalować. Nie ma gwarancji, że to zadziała.

Hej

Tylko gdy się odinstaluje kodeki to wtedy się nawet nie da do Movie Maker zaimportować video

Po odinstalowaniu kodeków spróbuj: Narzędzia -> Opcje poszukaj i zaznacz opcję "Automatycznie pobierz kodery/dekodery. WMM, powinie sam znaleźć odpowiednie dla siebie kodeki.

Spróbuj zaimportować video w formacie .WMV

Sprawdź jeszcze filtry:

Narzędzie -> opcje -> zgodność i odznacz poszczególne filtry. Restart programu. Następnie zaznaczaj pojedynczo i sprawdzaj, kiedy błąd wystąpi.

Jakie kodeki miałaś,masz zainstalowane? Może spróbujesz zmienić kodeki na inne.

Takie kodeki miałam K-Lite Codec Pack

Witaj.

Próbowałaś automatycznie pobrać kodeki przez narzędzia programu Windows Movie Maker?

Jeśli to nie pomogło, spróbuj ponownie zainstalować K-Lite Codec Pack. Czasami prosta reinstalacja kodeka pomaga.

–Edit–

Kończą mi się pomysły :?

Ewentualnie spróbuj zainstalować kodeki dedykowane do XP, XP Codec Pack 2.5.5 Swego czasu te kodeki były dedykowane specjalnie do WMM.

Instaluj tylko jedną paczkę.

WMM, jest trochę niedopracowany, zdarzają mu się różne “fochy”. Spróbuj poszukać jakiegoś innego programu.

–Edit-- 29.07.2013 (Pn) 14:18

Do 30 lipca 2013, do 9:00 rano, jest promocja na AV Video Morpher. Jedyny minus tej promocji to taki, że musisz podać adres e-mail, na który wyślą Ci klucz. Brak polskiej wersji językowej.

Hej,

:arrow: A na jaki ostatecznie format przekonwertowałaś pliki video?

:arrow: Jaka była ich rozdzielczość, bitrate i użyty kodek?

:arrow: Jakim programem wykonałaś konwersję?

Swoją drogą jeszcze jedno - czy nie masz w systemie zainstalowanych jakiś innych skórek dla systemu. Spotkałem się kiedyś z sytuacją, że Windows Movie Maker wywalał się, gdy w systemie byłą aktywna niestandardowa skórka.

Pozdrawiam,

Dimatheus

czy do Movie Maker da się dodać efekt nieprzebijających się przez siebie scenek?