Program włączający maksymalne obroty wentylatora procesora

WItajcie ,

Siedzę za granicą aktualnie i siostra użyczyła mi swojego starego laptopa … Ale jest z nim problem bo ona ma go 2 lata już .

Problem taki że się przegrzewa i wyłącza .

Pewnie trzymała go na kołdrze i się zwaliło coś ale wszystko da się przecież naprawić ;x

Więc rozebrałem go całego , wyjąłem wentylator , wyczyściłem go dokładnie złożyłem . Nałożyłem nową paste chłodzącą na procesor który jest 4 rdzeniowy .

Ale to i tak nic nie dało . Fakt laptop trzyma normalnie się w miarę dobrze . ale podczas obejrzenia filmów jakiś to minie godzina ? i temperatura procesora osiąga poziom 85°C i laptop się wyłącza . powyżej 80░ się zacina .

Jakieś propozycje co go tak grzeje ? Nowy wentylator zamontować ? Ogólnie nie słysze aby chodził bo czasami się załącza a powinien chyba przy takiej temperaturze chodzić ciągle ?

Więc wiatrak dobry jest bo działa . Więc znacie już sytuację z laptopem . jest to laptop:"

-Samsung R530

Szukam programu który normalnie włączy mi wiatrak od procesora i będzie on chodzić ciągle.

w Biosie szukałem coś ale bios PHOENIX i nie orientuje się w nim bardzo . Ale tam nie włącze go na stałe ;/.

Pomocy ?

Podobno ten problem rozwiązuje aktualizacja BIOSU. Podaj dokładnie model laptopa na stronie widzę tylko jeden NP-R530-JA09PL ale wolę się upewnić. Jeżeli to ten model możesz ściągać i aktualizować.

http://www.samsung.com/pl/support/model … oadName=FM

sprawdziłem pod spodem i mój to : JT01PL

Znalazłem BIosa : http://www.samsung.com/pl/support/model … -downloads

Ale > Ani odpalić go na kompie się nie da . brak uprawnień do uruchomienia programu .

Ani też po zrzuceniu na pendrive >> potem poprzez biosa chciałem dać Fleszowanie … ale takiej opcji tam nie mam … Phoenix bios jakiś ubogi strasznie jest .

A próbowałeś odpalić prawoklik i Uruchom jako administrator?

:stuck_out_tongue: Tak próbowałem ;x

Ale po wyłączeniu komputera i włączaniu go miałem błąd systemu i naprawiał mi sie komputer . heh przywracał poprzedni system sprzed 2 dni :smiley: