Program wykrywający sprzęt i instalujący sterowniki

Tak

Czyli internet już na nim działa?

Tak.

OK! Strona ze sterownikami dla tego kompa jest tutaj:
https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/desktops-and-all-in-ones/thinkcentre-m-series-desktops/thinkcentre-m58/6258/6258d2g/downloads
Po lewej wybierz swój system operacyjny!
Na początek pobierz i zainstaluj sterowniki (po rozwinięciu 2 szt.) z pozycji Chipset. Potem sprawdź w Menadżerze Urządzeń co to dało.

Dziękuję bardzo!
Sterowniki obydwóch PCI już są zainstalowane.

Zostało mi jeszcze jedno “Nieznane urządzenie”
Menedżer Urządzeń nic o nim nie wie
Unknown Devices wykrył jedynie “Hardware ID: SCSIADAPTER”

Nie przejmuj się (tymczasowo!) tym sterownikiem, lecz włącz Windows Update i pobierz wszystkie proponowane aktualizacje, polecane i opcjonalne. Potem sprawdź Menadżer Urządzeń, gdyż wiele sterowników Windowsa 7 instaluje sam system i jego aktualizacje. Dopiero, gdyby nadal brakowało Ci tego “nieznanego” urządzenia, daj tu znać.

1 polubienie

Dobrze.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

Rozumiem, że masz na myśli wszystkich niekumatych i nieudaczników?
Ja używałem tego softu z powodzeniem.

To już lepszy jest Snappy Driver Installer i nie dodaje zbędnych dodatków, jak ten twój sofcik.

ogarnij się chłopcze - soft jest Artura Kuzyakova

Tylko ten twój doinstalowuje malware. I ciężko wywalić pozostałości po nim i doprowadzić system do porządku. A ty do mnie “ogarnij się chłopcze”. Świetnie, jeżeli ten program nie zrobił bałaganu u ciebie.

Tak to jest z dowodami anegdotycznymi, ale abstrahując od bezpieczeństwa tego rozwiązania (bo kto zweryfikował te tysiące sterowników w ich repozytorium), to jaki jest sens pobierania 17 GB instalatora, żeby zainstalować kilka kilkumegabajtowych plików?
Oczywiście pytam retorycznie :wink:

1 polubienie

By na resztę “10-lecia” starczyły jak się nie kupi nowych podzespołów a jakieś równie stare co baza danego dnia pobrana.

Te serwisy mówią ci coś?

https://www.majorgeeks.com/files/details/driverpack_solution.html

Ja już wiem - masz fobie na hasło .RU

No, ale co to za weryfikacja, że te serwisy umieściły program w swojej bazie oprogramowania? Ani DP od jakiegoś czasu nie ma zbyt dobrej reputacji, ani tamte agregatory wszelakiego śmiecia tego świata.
Nie twierdzę, że od razu jest szkodliwy, ale że nie można tego zweryfikować, szczególnie przy takiej ilości sprzętu i sterowników do niego. Autor programu na pewno też nie jest w stanie przetestować każdej konfiguracji.
A uczulenie mam na takie automagiczne czarne skrzynki, dirverboostery i podobne wynalazki jeszcze bardziej niż źródła programów z rosyjskich forów, jakie zdarzało ci się podlinkowywać.

A wysiliłeś się choć raz? Grzebnąłeś w tych sterach? Nie teoretyzuj…
Sterowniki są legal. Od producentów sprzętu.
Wiem to z autopsji.

Wiesz co najwyżej, że sterowniki, których sumy kontrolne zweryfikowałeś były “legal ze strony producenta”, ale wybacz, nie uwierzę, że sprawdziłeś prawidłowość każdego sterownika.
Poza tym nie zawsze najnowszy sterownik jest najlepszy, czasem lepiej zostawić np. systemowy, żeby komp się nie krzaczył, czasem lepiej użyć starszego etc.
Automaty to zło! :wink: I nie przekonają mnie przykłady, że 8/10 użytkowników jest zadowolonych, bo jak rozwali to system tym 2, to przyjdą na forum, żeby im naprawiać komputer, zamiast nauczyć się tak prostej, podstawowej i niezajmującej dużo czasu rzeczy jak instalacja sterowników.

Wszystko wykrywa mi amd sata 1.3.1.276 na Windows 10, a jest wbudowany 1.3.1.277, to o czym gadać?