Program wyświetlający IP piszącego na gg

Witam

A więc na stronie mojego miasta mam małą ‘wyzywankę’ z kolesiem z mojej dawnej klasy. Zaczął mnie w komentarzach newsów tyrać itp. Na stronie jest widoczne jego IP (tak jak każdego komentującego). Nie chce go z tylko ‘poszlakami’ osądzać (wiem, że to on po stylu budowania wypowiedzi). Mam jego gg i chcę, żeby jak coś do mnie napisał, to żeby pokazywało jego IP. Czy istnieje jakiś program do takich zadań? Używam AQQ, ale mogę do tego zmienić komunikator :slight_smile:

Z góry dzięki

Swego czasu GG w wersji 7 posiadało taką funkcję, jednak z tego co się orientuję nie działała ona zawsze, ale nie wiem od czego to zależało (być może to Neostrada była)

IP w gadu wersji 7 pokazało się tylko jak odebrałeś albo wysłałeś plik do tej osoby a ona go odebrała.

To jest jakiś taki program?

Gadu-Gadu działa na zasadzie klient - server - klient, IP piszącego/odbierającego wiadomości jest znane serwerowi.

Ty pisząc wiadomość do kogoś, wysyłasz ją do serwera GG, a on przesyła do adresata.

Dlatego jak padną serwery GG nie można korzystać z komunikatora, więc najprawdopodobniej IP nadawcy jest znany tylko serwerowi.

Nie tylko jak się przesyłało. Wbij na GG 7 i dla każdego kontaktu kliknij PPM :arrow: Informacje. Tam jest pole IP, nie zawsze jednak jest wypełnione.