Program za pomoca którego można sprawdzić skuteczność AV

(Jakim2400) #1

Czy jest jakiś program, aby sprawdzić skuteczność i w ogóle czy działa na wirusy mój AV?

Thx za pomoc :wink:

(Chillout) #2

viewtopic.php?f=1&t=224901&p=1491258

(Kolmar) #3

Skuteczność, to jedynie możesz sprawdzić “na żywca”, za pomocą gotowych paczek z wirusami.

(Willy) #4

http://www.cdrlab.pl/forum/showthread.php?t=490

Jak sie bawić to się bawić :smiley: .Ja się jeszcze nie odważyłem,może kiedyś.Powodzenia.

(Kolmar) #5

Ja też i nie prędko się odważe, o ile w ogóle :lol: . Lepiej z tym nie ryzykować. Moim zdaniem na forum nie powinieneś oficjalnie podawać linku do takiej paczki. Nie obrażaj się, to tylko “luźna” uwaga.

(Cosik Ktosik) #6

Jeżeli jakiś antywir nie rozpozna wszystkich wirusów z przed 4 lat (tych z linku), to należy go natychmiast zmienić. To jest chyba paczka testowa firmy Eicar. Firma ta ma także przygotowane pliki testowe (nie będące wirusami, tamtą chyba usunęli). Ostatnia wersja z 2006 roku.

(Willy) #7

Nie no spoko.Właśnie postanowiłem że jak będę stawiał na nowo system to wypróbuje te paczkę.Mam AVAST’a professionala zobaczymy jak sobie poradzi.W kazdym razie wynik zamieszcze w dziale “sprawdzone porady”.

(Klossj23) #8

Jakim2400 , jeśli chcesz testować antywirusa “na żywca” to może warto pomyśleć o postawieniu wirtualnego systemu, żeby nie robić sobie niepotrzebnych problemów ?

(Kolmar) #9

Willy

Ok, sorki za tę uwagę, nie tak dawno na innym forum jeden z userów wstawił fałszywą (czyt. niebezpieczną) paczkę dlatego grzecznie zwróciłem uwagę, ale mniejsza z tym. Sorki :wink:

(Jakim2400) #10

:smiley: No cuż nawet jak kolut wstawił fałszywa paczke to AV powinien wykryć a jak nie wykryje czyli slaby AV :stuck_out_tongue: :smiley: Odtego sa te paczki moim zdaniem ^^