Program zmieniajacy nazwy plikow na prawdziwe

Witam. Moze za bardzo fantazjuje ale moze jest cos takiego…

Mianowicie mam bardzo duzo muzyki na dysku, problem w tym ze niektore nazwy piosenek sa falszywe albo porobione jakies dziwne znaczki…

Czy jest taka mozliwosc zeby jakis program za pomoca internetu wstawil prawidlowe nazwy plikow albo chociaz pousowal zbedne znaczki, nawiasy i cyfry

Dziekuje i Pozdrawiam

Katalogowanie zbiorów muzycznych :arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=69

Polecam darmowy MediaMonkey. :slight_smile:

hmm… nie wiem co potrafia te programy, ale z opisu wywnioskowalem ze cos kataloguja…

Muzyke mam ladnie poukladana w folderach tylko chodzi mi o to zeby program pokazywal prawdziwe nazwy plikow

Przyklad:

  1. fatboy_slim_-_star_69_(disco lovers remix) [mp3zrzut.pl]

program zmienia na:

fatboy slim - star 69 (disco lovers remix)

No właśnie one mają taką funkcję zmiany nazwy na tą zawartą w ich tagach.

Zresztą gdy oglądamy nasz zbiór plików muzycznych w ww. programach, to zwykle podają ich prawdziwe nazwy.

No teraz juz rozumiem, zaopatrzylem sie juz w ow program, zobaczymy co potrafi…

Ale to zeby byly prawdziwe nazwy to musze odtwarzac muzyke przez ten program tak, a nie jak dotychczas przez winampa?

MediaMonkey potrafi sterować Winampem, musisz w opcjach programu wybrać,

aby jako odtwarzacza zamiast tego wbudowanego używał właśnie Winampa.

No dobra, mniej wiecej ogarnelem o co kaman (ale tylko mniej wiecej)

  1. Jezeli w nazwie plikow sa jakies nie potrzebne +*^$#@@^ to ten program da rade to masowo usunac, czy musze kazdy z kolei recznie edytowac?

  2. eh… czarna magia. szukam w googlach ale nie moge sie doszukac zadnej instrukcji obslugi ;-(

Może narzędzie wielokrotnej zamiany które jest w Total Commanderze by coś pomogło. :roll:

Do zmiany nazw plików polecam Renamer

no wlasnie… bylem szybszy… znalazlem program ant renamer, wybralem 2 pliczki dla proby i zaczelem kombinowac, i tak wykombinowalem ze bawiac sie tymi dwoma zmienilem nazwy wszystkich plikow muzycznych na komputerze (ucielem do polowy nazwy) ;( ;( ;( da rade to jakos cofnac?

Ściągnij sobie TigoTago, wypełnij tagi IDVTag1, IDVTag2 (w przewadze są już wypełnione) i dlatego w odtwarzaczu pokazuje dobrze. A w programie do tagów wybierz sobie opcję “nazwy z tagów” i to podmieni nazwy na “prawdziwe”, są tam również opcje usuwania podkreślników, komentarzy, itp, itd.

Dziekuje Ci bardzo Marcinie :wink: Poradzilem sobie juz. W programie MediaMonkey byla taka opcja zeby z tagow uzupelnic nazwy plikow… Po dluzszym zapoznaniu sie z MediaMonkey i Ant Renamer odkrylem ze tymi dwoma programikami mozna zdzialac cuda (tylko trzeba byc ostroznym, bo mozna narobic sobie przykrosci i smutku). Ant Renamer pozamianial mi wszystkie + na spacje albo + na -, pozamienial wszystkie wyrazy tak ze napoczatku jest duza litera. Jestem bardzo zadowolony :wink: Dziekuje Wam wszystkim Serdecznie za pomoc :wink: i przepraszam ze jestem taki nierozgarniety i zielony :wink: Za to bardzo dobrze umiem gotowac :smiley: hehe Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje!