Programowanie w Linuxie - studia czy samouctwo?


(słabeusz) #1

Chciałbym się nauczyć programować by móc stworzyć dystrybucję Linuxa. Chciałbym umieć stworzyć autorskie, proste programy do systemu, rozbudowany panel sterowania - taki jak w Mandrivie oraz prosty system pakietów - taki jaki jest w PC-BSD.

Czy dla samouka byłoby to wykonalne? Czy raczej bez studiów informatycznych ani rusz?


(flaszer) #2

Tu nie trzeba studiów, tylko dużo samozaparcia i pracy. Nic nie jest niemożliwe. Zainteresuj się programowaniem w C, jakąś bibliotekę graficzną później i wszystko przed Tobą.


(sla17) #3

Musisz chcieć, mieć czas :wink:

Samemu zdziałasz, bynajmniej ja tak myślę. Wielu ludzi robi wiele rzeczy nie chodząc na studia :wink:


(floyd) #4

Na dobrą sprawę, to i podstawówka zbyteczna. Czytać i pisać też się można nauczyć samemu.


(słabeusz) #5

Mam wątpliwości czy umiałbym stworzyć np. przeglądarka internetowa, bo przecież tego w książkach nie uczą ani tym bardziej na studiach. Jestem ciekaw skąd programiści wiedzą jak stworzyć coś czego się nie uczyli.


(kijek) #6

Cóż... on nie wiedzą, jak zrobić coś, czego się nie uczyli, oni to po prostu wymyślają.


(floyd) #7

Najpierw jednak poznają dokładnie co wymyślili ich poprzednicy. Każde nowe pokolenie nie wymyśla koła na nowo, ale korzysta z dorobku swych poprzedników. Zadaniem szkoły w każdej zresztą dziedzinie jest zaznajomienie z tym co już ludzkość stworzyła czy wynalazła, a nowe pokolenia dokładają swoją cegiełkę. Jak prześledzimy rozwój w każdej zresztą dziedzinie, to tak właśnie to działa. Od propozycji pierwszych maszyn unoszących się w powietrzu Leonarda da Vinci do dzisiejszych lotów kosmicznych. Od pierwszego kalkulatora Leibniza z 1623 roku do dzisiejszych komputerów.