Programu do blokowania wybierania polaczenia internetowego


(Szefoski) #1

Poszukuje takiego programu koty by zezwalal na wybieranie polaczenia internetowego tylko przezemnie wybranym programom, jak polaczenie juz jest ustanowione to wszystkie programy moga z niego korzystac.


(system) #2

A czy przypadkiem każdy firewall monitorujący połaczenia wychodzące nie ma takiej opcji :?:


(Szefoski) #3

Nie, nie wszystkie maja dla tego zalozylem ten watek i prosze o udzielenie odpowiedzi a nie zadawanie glupich pytan do tego jest osobny dzial na forum.


(system) #4

Nie wszystkie firewalle mają skaner połączeń wychodzących, to się zgadza, ale te które już go mają spełniają wymogi postawione w Twoim poście otwierającym.

Jeśli chcesz już konkretny program to spróbuj z Kerio Personal Firewall


(Szefoski) #5

Dobrze, zrobilem jak poradziles, zainstalowalem sobie Kerio personal firewall (komp zrestartowany zeby nie bylo niedomowien). Friewall sie pyta czy pozwolic danej aplikacji korzystac z polaczenia intenetowego, jak pozwole to ta aplikacja sama tez wybiera numer i sie laczy. A ja nie chce zeby sama ustanawiala polaczenie intenetowe, tylko jezeli juz jest ustanowione to moze z niego korzystac, jezeli nie to nie moze. Chyba ze przeoczylem ta opcje, ale sprawdzalem 2 razy i nie znalazlem (jezyk polski firewalla)


(Misterdam) #6

Wejdź w zakładkę

Opcje internetowe>>>Połączenia>>>Nigdy nie wybieraj połączenia (tę opcję zaznacz)


(Szefoski) #7

Najciemniej pod latarnia :slight_smile: Dzieki


(fiesta) #8

A ja proszę o grzeczniejsze zwracanie się do innych userów na forum.

Akurat Pawek w swoim poście wiele Ci powiedział, gdyż właśnie jednym z zadan zapory ogniowej jest blokowanie niechcianych połączeń wychądzących.