Programu do formatowania dysku, uruchamianego z płyty

(rozwalkompa) #1

Jak w temacie.

Wiem, że jest coś takiego, ale nie pamiętam nazwy i nie bardzo wiem, jak tego szukać w Google'ach. Po prostu wkładasz płytkę, restartujesz kompa, program boot'uje się z płyty i możesz sformatować jedną z partycji. Potem zamykasz program, wyjmujesz płytkę z programem, wsadzasz płytę z Windowse'em™, restart kompa i instalujesz.

Wszystko hula jak powinno.

Ktoś wie o co mi chodzi i skąd wziąć ten program?

PS. Na pewno jest, bo jak był u mnie informatyk, zrobić formata, to używał właśnie takiego programu.

(Marcinbrudnicki) #2

GParted

(ziggyZZ) #3

http://www.bootdisk.com

(rozwalkompa) #4

pobrałem (po pobraniu wywaliło mnie z Neo i nie chciało ponownie połączyć ?!), nagrałem obraz iso, włożyłem do napędu i zresetowałem kompa. Program boot'ował się z płyty, ale zamiast okienka (jak na screen'ie na w/w stronie) pojawił się wiersz do wpisania komendy.

Ktoś wie, co mam zrobić, żeby móc zarządzać partycjami?

Proszę o pomoc...

(Pinio150) #5

marthin007 tak to jest program do formatowania dysku ale jest tylko dla zaawansowanych uzytkowników. A ja chciałbym sie przyłaczyc do prosby jakis program do formatowania. Tak zebym sobie dał rade ustawic partycje itp...

(Krzychuu) #6

Łatwy będzie Paragon Partition Manager, bo ustawisz sobie prawie wszystko z poziomu Windowsa. ;];]

Dobry też będzie GParted. ;];]

(Przemo Mynek) #7

albo cala kompilacja Hiren'sBoot CD

(rozwalkompa) #8

Tylko to trochę waży...

Już ściągnąłem i mam z nim problem opisany w poprzednim poście...